Jak grać w Lotto?

Spełnij swoje marzenia, grając o ogromne pieniądze. Dzięki Lotto, średnio co tydzień ktoś zostaje milionerem. To najpopularniejsza gra losowa w Polsce.

Jak grać w Lotto?

Kup Lotto, już od 3 zł

Udaj się do najbliższego punktu sprzedaży LOTTO, poproś sprzedawcę o Lotto – pojedynczy zakład kosztuje tylko 3 zł – i zagraj o naprawdę wielkie pieniądze – pula na „szóstki” to minimum 2 000 000 zł.

 

Wybierz 6 z 49 liczb

Wybierz 6 z 49 liczb. Liczby skreśl na blankiecie sam lub zagraj
na chybił trafił. Zagrać możesz nawet na 10 losowań

 

Zdecyduj czy grasz z Plusem

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wielką wygraną, zagraj w Lotto z Plusem. Zgłoś to sprzedawcy lub zaznacz okienko na blankiecie. Twoje liczby z zakładu Lotto wezmą udział w dodatkowym losowaniu miliona złotych. Dodatkowa szansa do zakładu kosztuje tylko złotówkę!

 

Oglądaj losowanie

Losowania Lotto odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 21:40 i są transmitowane na antenie TVP Info lub na naszej stronie.

Pobierz kalendarz losowań

 

Sprawdź, czy wygrałeś?

Po losowaniu sprawdź, ile liczb trafiłeś i ile wygrałeś! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl lub w punktach sprzedaży LOTTO.

 

Odbierz wygraną

Wygraną odbierzesz w punkcie sprzedaży LOTTO (w przypadku wygranych do 2 280 zł) lub w oddziale Totalizatora Sportowego (przy wygranych powyżej 2 280 zł).

 

Zagraj ponownie

Daj swoim liczbom kolejną szansę! Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny, jak kupon oryginalny: z tą samą grą, liczbą i rodzajem zakładów, zestawem numerów oraz liczbą losowań. Opcja "Zagraj ponownie" działa tylko dla kuponów nie starszych niż 90 dni.

 

Ile można wygrać?

W Lotto grasz o miliony. Główna wygrana w Lotto może na zawsze odmienić Twoje życie. Zostań Lotto milionerem i zrealizuj nawet największe marzenia!

 

W Lotto pula na „szóstki” jest gwarantowana i wynosi minimum 2 000 000 zł.

 

Lotto to gra kumulacyjna. Jeżeli w losowaniu nie padnie wygrana I stopnia, pula na tę wygraną przechodzi na kolejne losowanie. Im więcej osób zagra, tym większa będzie pula na wygrane. Po losowaniu pieniądze z puli przeznaczonej na wygrane dzielimy między zwycięzców, którzy trafnie wytypowali liczby Lotto. Wyjątkiem jest „trójka”, za którą płacimy 24 zł.

 

Jeżeli jedna osoba trafi „szóstkę” wygra zatem od dwóch do kilkudziesięciu milionów. Wygrana za „piątkę” jest warta średnio 5300 zł, Za trafioną „czwórkę” można otrzymać średnio 170 zł, wygrana za „trójkę” jest gwarantowana i wynosi 24 zł.

 

Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 51% stawek wpłaconych za udział w grze. W Lotto na „szóstki” przeznaczamy 44% puli na wygrane. Jeżeli nikt nie trafi „szóstki”, występuje kumulacja, czyli pula na główne wygrane przechodzi na następne losowanie. Na wygrane za trafienie „piątki” przeznaczamy 8% puli, pozostałą kwotę dzielimy między osoby, które trafiły „czwórki” i „trójki”.

 

Dokładną wysokość swojej wygranej za „szóstkę”, „piątkę” oraz „czwórkę” sprawdzisz po losowaniu na www.lotto.pl lub w punkcie sprzedaży LOTTO.

 

W Lotto Plus główna wygrana jest gwarantowana i wynosi 1 000 000 zł.

 

W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się gwarantowany milion złotych. „Piątka” to 3 500 zł, „czwórka” – 100 zł, a „trójka” – 10 zł.

 

Graj na wiele losowań

 

W Lotto za jednym razem możesz zagrać na 10 kolejnych losowań.

 

Graj systemem

 

W Lotto możesz grać również systemem. Typujesz więcej liczb (od 7 do 12 liczb spośród 49) i tym samym obstawiasz wszystkie możliwe kombinacje, jakie mogą wystąpić z ich udziałem. Przykładowo, jeśli grasz systemem 8, typujesz 8 z 49 liczb. Gdy trafisz „szóstkę”, oznacza to, że trafiłeś również 12 „piątek” oraz 15 „czwórek” - otrzymujesz wszystkie te wygrane. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.

FAQ

1. Jak grać w Lotto?

Typujemy 6 spośród 49 liczb. Można również zagrać na chybił trafił.

 

2. Co to znaczy, że pula w Lotto jest gwarantowana?

Oznacza to, że w każdym losowaniu Lotto pula na „szóstki” nie będzie mniejsza niż 2 000 000zł, niezależnie od liczby zawartych zakładów.

 

3. Czy w Lotto można grać na więcej niż jedno losowanie?

Tak. W Lotto można zagrać nawet na 10 kolejnych losowań.

 

4. Czy w Lotto można grać systemem?

Tak. W zakładach systemowych typuje się od siedmiu do 12 spośród 49 liczb. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.

 

5. Ile można wygrać w Lotto?

Jeżeli jedna osoba trafi „szóstkę” wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów. Wygrana za „piątkę” będzie warta średnio 5300 zł, Za trafioną „czwórkę” będzie można otrzymać średnio 170 zł, Wygrana za „trójkę” jest gwarantowana i wyniesie 24 zł.

 

6. Ile kosztuje Lotto?

W Lotto można zagrać od 3 zł.

 

7. Kiedy są losowania Lotto i Lotto Plus?

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty.

 

8. Co to jest blankiet?

Na blankiecie dostępnym w punktach sprzedaży skreślasz wybrane przez siebie liczby. Na jednym blankiecie możesz wypełnić maksymalnie osiem pól gry, na których zaznaczasz swoje zestawy liczb. Zaznaczasz również, w ilu losowaniach chcesz grać. Blankiet oddajesz sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający twój udział w grze.

 

9. Co to jest kupon Lotto?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy po zagraniu w Lotto. Znajdują się na nim najważniejsze informacje, m.in. nazwa gry, twoje liczby, oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty twojej wygranej.

 

10. Co to jest Lotto Plus?

Lotto Plus to dodatkowa szansa na wielką wygraną. Wystarczy dopłacić złotówkę do zakładu Lotto, by liczby z tego zakładu wzięły udział w dodatkowym losowaniu. Tuż po losowaniu Lotto odbywa się losowanie Lotto Plus – 6 z 49 liczb. W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się milion złotych!

 

11. Jak zagrać w Lotto z Plusem?

Grając w Lotto na chybił trafił, należy poprosić sprzedawcę o grę z Plusem. Grając za pomocą blankietu należy zakreślić okienko „TAK” przy znaku Plus. Gra z Plusem kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu.

 

12. Ile można wygrać w Lotto Plus?

W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się gwarantowany milion złotych. „Piątka” to trzy i pół tysiąca złotych, „czwórka” – sto, a „trójka” – dziesięć złotych

 

13. Czy w Lotto Plus są kumulacje?

Wygrane w Lotto Plus są stałe i gwarantowane. W Lotto Plus nie występują kumulacje

 

14. Kiedy odbywa się losowanie Lotto Plus?

Losowanie Lotto Plus odbywa się bezpośrednio po losowaniu Lotto. Losuje się 6 z 49 liczb.

 

15. Czy mogę zagrać w Lotto Plus bez gry w Lotto?

Lotto Plus to dodatek do Lotto, można zatem zagrać w Plusa wyłącznie grając w Lotto.

 

16. Czy w Lotto Plus mogę obstawić inne liczby niż w zakładzie Lotto?

W zakładzie Lotto Plus znajdują się liczby takie, jak w zakładzie Lotto, do którego dokupiona została opcja Plus. Plus, jest „dodatkową szansą” dla liczb z zakładu Lotto.

 

17. Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Lotto i w Lotto Plus?

Tak. Jeżeli w losowaniu Lotto i w losowaniu Lotto Plus część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Przykładowo, jeżeli obstawimy liczby 1,2,3,4,5,6 i takie padną w losowaniu Lotto, zaś w losowaniu Lotto Plus padną liczby 4,5,6,47,48,49 – trafiamy „szóstkę” w Lotto i „trójkę” w Lotto Plus. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.

 

18. Czy mogę zagrać w Lotto Plus na części z zawieranych przeze mnie zakładów?

Plus dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił powiedzieć sprzedawcy ile chcemy zakładów z Plusem, ile bez. Wtedy dostaniemy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Plusem, drugi z zakładami bez Plusa. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Lotto i zaznaczymy na blankiecie opcję Plus, wszystkie 8 zakładów będzie z Plusem. Koszt takiego kuponu wyniesie 24 złote za Lotto (8 x 3 zł) oraz 8 złotych za Lotto Plus (8 x 1 zł), łącznie 32 złote. Oczywiście możemy zdecydować się podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Plusem na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Plusa na drugim.

 

19. Czy w losowaniu Lotto Plus mogą paść liczby z losowania Lotto?

Tak. Kule Lotto i Lotto Plus znajdują się w osobnych bębnach maszyny losującej. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.

 

20. Kiedy odbyło się pierwsze losowanie Lotto Plus?

Pierwsze losowanie Lotto Plus odbyło się 15 września 2012 r, padły liczby 4, 5, 37, 39, 43, 49.

 

21. Czy w Lotto można grać przez internet lub telefony komórkowe?

Totalizator Sportowy prowadzi sprzedaż swoich produktów jedynie w naziemnej sieci kolektur, oznaczonych logiem LOTTO.

Regulamin