Jak grać w Eurojackpot?

W grze Eurojackpot czekają na Ciebie niewyobrażalne wygrane!

Jak grać w Eurojackpot?

Poproś sprzedawcę o Eurojackpot

Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 zł, a grasz o niewyobrażalne wygrane, sięgające nawet kilkuset milionów złotych!

Wybierz 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb

Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie lub zagraj
na chybił trafił.

Zachowaj kupon

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować.

Sprawdź swoją wygraną

Po losowaniu sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO.

Zagraj ponownie

Daj swoim liczbom kolejną szansę! Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą liczbą zakładów i tymi samymi liczbami w zakładach. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów nie starszych niż 90 dni.
Ile można wygrać?
W Eurojackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 000 000 euro! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli około 41 600 000 złotych! W grze występuje 12 stopni wygranych.
Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 50% stawek wpłaconych za udział w grze. Pula na wygrane dzielona jest na poszczególne stopnie według określonego w regulaminie procentowego podziału. Wysokość wygranej danego stopnia uzyskuje się dzieląc pulę na wygrane dla tego stopnia przez liczbę wygranych tego stopnia odnotowanych we wszystkich państwach uczestniczących w grze. W celu zabezpieczenia gwarantowanej puli 10 000 000 euro na wygrane I stopnia, utworzony został fundusz gwarancyjny, na który wpłacane jest 12% puli na wygrane.
Wygrane w Polsce mogą zostać powiększone o ewentualną nadwyżkę z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro. Wysokość wygranych w Polsce w poszczególnych stopniach sprawdzisz tu.
Raport z przebiegu losowania wyników Eurojackpot (przed przeliczeniem wygranych na złotówki i powiększeniem o ewentualną nadwyżkę) dostępny jest tu.
Stopnie wygranych
Zbiór 50 liczb
Ilość trafionych
liczb
Zbiór 10 liczb
Ilość trafionych
liczb
Podział kwoty
na wygrane
I 5 2 36,0%
II 5 1 8,5%
III 5 0 3,0%
IV 4 2 1%
V 4 1 0,9%
VI 4 0 0,7%
VII 3 2 0,6%
VIII 2 2 3,1%
IX 3 1 3,0%
X 3 0 4,3%
XI 1 2 7,8%
XII 2 1 19,1%
Fundusz gwarancyjny 12%
Łącznie 100%


Dokładną wysokość swojej wygranej sprawdzisz po losowaniu na www.lotto.pl lub w punktach LOTTO.

Prawdopodobieństwo wygranej w Eurojackpot w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00 i są retransmitowane na stronie www.lotto.pl. Losowania obejrzysz tu. Pobierz kalendarz losowań
Jak odebrać wygraną?
Wygrane poniżej 2280 zł odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Co to jest Eurojackpot? Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w Europie, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. Pozostałe kraje to: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.
 2. Kiedy odbywają się losowania? W każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00.
 3. Kiedy mogę zagrać? Zagrać możemy każdego dnia. Od soboty do czwartku sprzedaż gry trwa od godz. 6.30 do godz. 23.54, a w piątki od godz. 6.30 do godz. 19.00 (od godz. 19:00 w piątek do godz. 6:30 w sobotę następuje przerwa w sprzedaży zakładów).
 4. Dlaczego w piątki mogę grać tylko do godz. 19.00? Sprzedaż zakładów gry na dane losowanie musi zakończyć się odpowiednio wcześnie przed losowaniem, które odbywa się między godz. 20.00 a 21.00. Wszystkie loterie uczestniczące w grze zobowiązane są zakończyć sprzedaż gry do godz. 19.00.
 5. Co to znaczy, że pula na główną wygraną w Eurojackpot jest gwarantowana? Oznacza to, że w każdym losowaniu Eurojackpot pula na wygrane I stopnia nie będzie mniejsza niż 10 000 000 euro (około 41 000 000 złotych), niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.
 6. Czy losowania Eurojackpot są transmitowane na żywo? Nie. Fińska loteria przeprowadzająca losowania nie transmituje ich na żywo, ale rejestruje przebieg losowania. Totalizator Sportowy udostępnia retransmisje losowań na swojej stronie internetowej. Losowania obejrzysz tu.
 7. Czy Totalizator Sportowy wypłaci wygraną z kuponu wydanego przez inną loterię uczestniczącą w Eurojackpot? Nie. Totalizator Sportowy wypłaca wygrane wyłącznie z kuponów wydanych w punktach LOTTO. Na terytorium Polski Totalizator Sportowy jest jedynym organizatorem gry Eurojackpot, dlatego nie wypłaca wygranych z kuponów wydanych przez jakikolwiek inny podmiot. Pozostałe loterie również wypłacają wygrane wyłącznie z kuponów przez siebie wydanych.
 8. W jakiej walucie wypłacane są wygrane? Wygrane równe i wyższe niż 10 000 000 euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych. Wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany złotego na euro. Szczegółowe informacje o walucie, w jakiej wypłacane są wygrane, znajdziesz w informacji uzupełniającej do regulaminu gry.
 9. Czy główna wygrana jest opodatkowana? Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to również gry Eurojackpot. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.
 10. W jaki sposób kontrolowane jest losowanie? Do przeprowadzania losowań gry Eurojackpot wyznaczona jest fińska loteria Veikkaus Oy. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwa wyznaczony przedstawiciel fińskiej loterii oraz niezależny obserwator wyznaczony przez Urząd ds. gier hazardowych Krajowej Rady Policji w Finlandii.
 11. Czy w Eurojackpot można grać na więcej niż jedno losowanie? Nie. W Eurojackpot można zagrać na jedno najbliższe losowanie.
 12. Czy w Eurojackpot można grać systemem? Nie. W Eurojackpot nie występuje możliwość gry systemowej.
 13. Czy grając w Eurojackpot mogę zagrać w Super Szansę? Nie. Numer Super Szansy nie jest obecny na kuponie Eurojackpot.
 14. Jaka jest szansa na dowolną wygraną w Eurojackpot? Szansa na wygraną dowolnego stopnia to 1:26. Informacje o prawdopodobieństwie wygranej w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
 15. Ile wynosi dopłata w Eurojackpot? Tak jak w innych grach liczbowych dopłata wynosi 25% stawki. Oznacza to, że z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 zł, 2,50 zł przeznaczane jest na dopłaty na:
  • Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Fundusz Promocji Kultury
  • Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych
  • Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Regulamin

Infolinia 801 450 450

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady tylko w punktach LOTTO

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO. Nie współpracujemy w tym zakresie z żadną z firm oferujących gry i loterie w internecie lub przez SMS.


Dołącz do nas na