Przekazaliśmy
ponad 4 mln zł
w ramach walki z koronawirusem i jego skutkami

Jak grać w Eurojackpot?

W grze Eurojackpot czekają na Ciebie niewyobrażalne wygrane!

Jak grać w Eurojackpot?

Poproś sprzedawcę o Eurojackpot, zagraj na lotto.pl lub w aplikacji mobilnej LOTTO.

Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 zł, a grasz o niewyobrażalne wygrane, sięgające nawet kilkuset milionów złotych!
Dowiedz się, jak zagrać w Eurojackpot przez Internet.

Wybierz 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb

Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie
lub zagraj na chybił trafił.
Na lotto.pl i w aplikacji mobilnej możesz typować
własne liczby, grać na chybił trafił,
a dodatkowo wykorzystać swoje ulubione i ostatnio
zagrane kupony.

Graj na wiele losowań lub subskrybuj kupon na lotto.pl

Możesz zagrać na 4 kolejne losowania, a grając przez Internet możesz wybrać opcję subskrypcji, dzięki czemu Twój kupon weźmie udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji. Dzięki temu nie ominiesz swojego szczęśliwego dnia!

Zachowaj kupon wydrukowany przez terminal

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować. W przypadku gry przez Internet, dowodem udziału w grze jest zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Ciesz się wygraną

Po losowaniu sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO. Jeśli grasz przez Internet, otrzymasz powiadomienie o wygranej, a informacja o niej zapisze się w historii transakcji na Twoim Koncie Gracza.

Daj swoim liczbom kolejną szansę!

Zagraj ponownie tym samym kuponem w punkcie LOTTO. Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą liczbą zakładów i tymi samymi liczbami w zakładach. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów drukowanych z terminala nie starszych niż 90 dni. Grając na lotto.pl lub w aplikacji LOTTO, możesz ponownie wykorzystać ostatnio zagrane kupony, która zapisują się na Twoim Koncie Gracza.
Ile można wygrać?
W Eurojackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 000 000 euro! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli około 43 000 000 złotych! W grze występuje 12 stopni wygranych.
Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 50% stawek wpłaconych za udział w grze. Pula na wygrane dzielona jest na poszczególne stopnie według określonego w regulaminie procentowego podziału. Wysokość wygranej danego stopnia uzyskuje się dzieląc pulę na wygrane dla tego stopnia przez liczbę wygranych tego stopnia odnotowanych we wszystkich państwach uczestniczących w grze. W celu zabezpieczenia gwarantowanej puli 10 000 000 euro na wygrane I stopnia, utworzony został fundusz gwarancyjny, na który wpłacane jest 12% puli na wygrane.
Wygrane w Polsce mogą zostać powiększone o ewentualną nadwyżkę z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro. Wysokość wygranych w Polsce w poszczególnych stopniach sprawdzisz tu.
Raport z przebiegu losowania wyników Eurojackpot (przed przeliczeniem wygranych na złotówki i powiększeniem o ewentualną nadwyżkę) dostępny jest tu.
Stopnie wygranych
Zbiór 50 liczb
Ilość trafionych
liczb
Zbiór 10 liczb
Ilość trafionych
liczb
Podział kwoty
na wygrane
I 5 2 36,0%
II 5 1 8,5%
III 5 0 3,0%
IV 4 2 1%
V 4 1 0,9%
VI 4 0 0,7%
VII 3 2 0,6%
VIII 2 2 3,1%
IX 3 1 3,0%
X 3 0 4,3%
XI 1 2 7,8%
XII 2 1 19,1%
Fundusz gwarancyjny 12%
Łącznie 100%


Dokładną wysokość swojej wygranej sprawdzisz po losowaniu na www.lotto.pl lub w punktach LOTTO.

Prawdopodobieństwo wygranej w Eurojackpot w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00 i są retransmitowane na stronie www.lotto.pl. Losowania obejrzysz tu. Pobierz kalendarz losowań
Zagraj systemem
Grając w punktach sprzedaży LOTTO, możesz zagrać systemem, aby zwiększyć szansę na wygraną w Eurojackpot. W grze systemowej typujesz więcej liczb – od 5 do 12 spośród 50 oraz od 2 do 10 liczb z drugiego zbioru. Dzięki grze systemem, wygrywasz więcej. Na przykład, grając systemem 5 z 50 liczb i 3 z 10 liczb i trafiając wygraną V stopnia (4+1), otrzymujesz dwie wygrane V stopnia (4+1) i dodatkowo jedną wygraną VI stopnia (4+0). Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
Jak odebrać wygraną?
Wygrane poniżej 2280 zł z kuponów wydrukowanych przez terminal odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze w punktach sprzedaży LOTTO. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Jeśli grasz przez Internet, zawsze kiedy wygrywasz, otrzymujesz powiadomienie, a informacje o wygranej zapisują się w historii transakcji na Twoim koncie gracza. Każda wygrana niższa niż 2280 zł jest automatycznie przypisywana do Twojego konta gracza. Możesz wypłacić ją na swój rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Po wygrane w wysokości równej i wyższej niż 2280 zł z zakładów zawartych przez Internet również należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego i okazać dowód osobisty. Wygrana wypłacona zostanie na Twój rachunek bankowy.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Co to jest Eurojackpot? Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w Europie, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. Pozostałe kraje to: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.
 2. Gdzie mogę zagrać w Eurojackpot? W Eurojackpot zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie gry.lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.
 3. Jak grać w Eurojackpot w punktach sprzedaży? Typujesz 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Liczby skreślasz na blankiecie lub grasz na chybił trafił.
 4. Jak grać w Eurojackpot przez Internet? Zarejestruj się na stronie gry.lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.
 5. Kiedy odbywają się losowania? W każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00.
 6. Kiedy mogę zagrać? Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerw na losowanie oraz przerwy technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży sprzedaż gry trwa od soboty do czwartku od godz. 6.30 do godz. 23.54, a w piątki od godz. 6.30 do godz. 19.00. Od godz. 19:00 w piątek do godz. 6:30 w sobotę następuje przerwa w sprzedaży zakładów.
 7. Dlaczego w piątki mogę grać tylko do godz. 19.00? Sprzedaż zakładów gry na dane losowanie musi zakończyć się odpowiednio wcześnie przed losowaniem, które odbywa się między godz. 20.00 a 21.00. Wszystkie loterie uczestniczące w grze zobowiązane są zakończyć sprzedaż gry do godz. 19.00.
 8. Co to znaczy, że pula na główną wygraną w Eurojackpot jest gwarantowana? Oznacza to, że w każdym losowaniu Eurojackpot pula na wygrane I stopnia nie będzie mniejsza niż 10 000 000 euro (około 43 000 000 złotych), niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.
 9. Czy losowania Eurojackpot są transmitowane na żywo? Nie. Fińska loteria przeprowadzająca losowania nie transmituje ich na żywo, ale rejestruje przebieg losowania. Totalizator Sportowy udostępnia retransmisje losowań na swojej stronie internetowej. Losowania obejrzysz tu.
 10. Czy Totalizator Sportowy wypłaci wygraną z kuponu wydanego przez inną loterię uczestniczącą w Eurojackpot? Nie. Totalizator Sportowy wypłaca wygrane wyłącznie z kuponów wydanych w punktach LOTTO. Na terytorium Polski Totalizator Sportowy jest jedynym organizatorem gry Eurojackpot, dlatego nie wypłaca wygranych z kuponów wydanych przez jakikolwiek inny podmiot. Pozostałe loterie również wypłacają wygrane wyłącznie z kuponów przez siebie wydanych.
 11. W jakiej walucie wypłacane są wygrane? Wygrane równe i wyższe niż 10 000 000 euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych. Wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany złotego na euro. Szczegółowe informacje o walucie, w jakiej wypłacane są wygrane, znajdziesz w informacji uzupełniającej do regulaminu gry.
 12. Czy główna wygrana jest opodatkowana? Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to również gry Eurojackpot. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.
 13. W jaki sposób kontrolowane jest losowanie? Do przeprowadzania losowań gry Eurojackpot wyznaczona jest fińska loteria Veikkaus Oy. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwa wyznaczony przedstawiciel fińskiej loterii oraz niezależny obserwator wyznaczony przez Urząd ds. gier hazardowych Krajowej Rady Policji w Finlandii.
 14. Czy w Eurojackpot można grać na więcej niż jedno losowanie? Tak, w Eurojackpot można zagrać nawet na 4 kolejne losowania. Grając przez Internet, możesz subskrybować kupon, by brał udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji.
 15. Czy w Eurojackpot można grać systemem? Tak, grając w naziemnych punktach sprzedaży. W zakładach systemowych typuje się nawet 12 liczb ze zbioru 50 liczb oraz nawet 10 liczb ze zbioru 10 liczb, zwiększając tym samym szanse na wygraną i jej wysokość. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
 16. Czy grając w Eurojackpot mogę zagrać w Super Szansę? Nie. Numer Super Szansy nie jest obecny na kuponie Eurojackpot.
 17. Jaka jest szansa na dowolną wygraną w Eurojackpot? Szansa na wygraną dowolnego stopnia to 1:26. Informacje o prawdopodobieństwie wygranej w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
 18. Ile wynosi dopłata w Eurojackpot? Tak jak w innych grach liczbowych dopłata wynosi 25% stawki. Oznacza to, że z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 zł, 2,50 zł przeznaczane jest na dopłaty na:
  • Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Fundusz Promocji Kultury
  • Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych
  • Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Regulamin

Sprawdź wyniki gier LOTTO pod numerem 801 450 450

Biuro Obsługi Klienta 459 59 99 95

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady w punktach LOTTO i na lotto.pl

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO oraz na stronie lotto.pl.


Dołącz do nas na