Szanse na wygraną w Keno

Szanse na wygraną w Keno

Grający w Keno może skreślić od 1 do 10 liczb ze zbioru 70. Od tego ile liczb zdecyduje się typować, zależy wysokość potencjalnej wygranej oraz szansa na nią. Największą szansę na trafne wytypowanie wszystkich obstawianych liczb, mają Gracze którzy zdecydują się skreślić lub typować tylko jedną liczbę. Szansa na trafne wytypowanie wynosi wówczas 28,57 %. Nie jest to jednak najlepsza strategia na grę w Keno. Po pierwsze ze względu na wysokość wygranej, która wynosi 3 zł, po drugie decydując się na skreślenie większej ilości liczb zwiększa się prawdopodobieństwo na jakąkolwiek wygraną, rośnie również wysokość maksymalnej możliwej wygranej.

Największą szansę na jakąkolwiek wygraną, mają Grający którzy typują 4 liczby. Prawdopodobieństwo że wybrana kombinacja okaże się szczęśliwa wynosi wówczas 32,1%, a wygrana dla stawki pojedynczej, mieści się w przedziale od 2 do 33 zł.

Minimalnie niższe prawdopodobieństwo na jakąkolwiek wygraną, wynoszące 31,6%, mają obstawiający 7 liczb. Najwyższa wygrana przy stawce pojedynczej, może osiągnąć wówczas 1 000 zł.

Dla Graczy, którym zależy na możliwie najwyższej wygranej, najbardziej atrakcyjna jest gra na 10-tą kolumnę, czyli typowanie 10-ciu liczb. Wygrana za trafne obstawienie wszystkich liczb przy stawce pojedynczej to 100 000 zł, a z maksymalną stawką już aż 1 000 000 zł. Szansa na jakąkolwiek wygraną w tym przypadku wynosi 13,5%, a ciekawostką jest fakt, że Grający otrzyma wygraną, nawet jeżeli nie trafi żadnej z typowanych przez siebie liczb, wygrana wynosi wówczas 4 zł.

A jak typują Grający?

Ze statystyk sprzedaży* wynika, że przeszło co czwarty sprzedany zakład Keno (26,87%) zawarty jest na 7 liczb. Aż 20% Grających decyduje się skreślać 5 liczb, a 19%  -  6 liczb. Zauważalne jest, iż 10 liczb skreśla już niecałe 10 % Graczy.

W Keno mogą Państwo zagrać w większości punktów LOTTO w całej Polsce. Zachęcamy do gry,  życzymy wysokich i częstych wygranych.

*Dane za okres 01.01.2013 do 31.10.2013 z systemu online


Infolinia 801 450 450

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady tylko w punktach LOTTO

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO. Nie współpracujemy w tym zakresie z żadną z firm oferujących gry i loterie w internecie lub przez SMS.


Dołącz do nas na