Jak grać w Keno?

Co 4 minuty szansa na wygraną! Masz wolną chwilę? Może to właśnie najszczęśliwsza chwila w Twoim życiu.

Jak grać w Keno?

Wybierz sposób gry

W Keno możesz zagrać wypełniając blankiet i przekazując go sprzedawcy, podając swoje liczby słownie lub też prosząc sprzedawcę o zakład na chybił trafił.

Wybierz liczby

W Keno możesz wybrać od 1 do 10 liczb ze zbioru 1-70. Losowanych jest 20 liczb. Zdecyduj, ile liczb chcesz obstawić – maksymalnie 10. Od wyboru ilości obstawianych liczb zależy wysokość wygranej i szansa na jej trafienie, jednak niezależnie ile liczb wybierasz, nie ma to wpływu na cenę. Jeśli wiesz, które liczby chcesz obstawiać - zaznacz je na blankiecie. Jeśli nie masz swoich liczb – zagraj na chybił

Określ stawkę

W Keno możesz wybrać stawkę, za jaką grasz - czyli kwotę, jaką chcesz postawić na każde losowanie. Stawkę możesz zwielokrotnić od 1 do 10 razy. Większa stawka oznacza wyższą cenę gry, ale również tyle samo razy wyższe wygrane. Przykładowo: grając za 2 zł i obstawiając 10 liczb możesz wygrać 200 tys. zł. Jeżeli zagrasz ze stawką 10 – zapłacisz 20 zł, ale będziesz już grać o 2 000 000 zł!
Zaznacz wybraną stawkę na blankiecie lub wskaż ją sprzedawcy.

Graj na wiele losowań

Keno jest losowane co 4 minuty, codziennie w godzinach od 6:34 do 23:54. Tylko od Ciebie zależy, w ilu kolejnych losowaniach chcesz wziąć udział. Każde następne losowanie to dodatkowa gra, a więc również nowa szansa na wygraną! Możesz zagrać na maksymalnie 50 kolejnych losowań. Zaznacz liczbę losowań na blankiecie lub wskaż ją sprzedawcy. Pobierz kalendarz losowań

Odbierz kupon

Po zapłaceniu za grę otrzymasz od sprzedawcy kupon Keno. Znajdą się na nim Twoje liczby, ilość i numery losowań, w których będą brały udział oraz wysokość stawki. Kupon jest jedynym dowodem udziału w grze.

Sprawdź wyniki

Losowania możesz oglądać na monitorach w większości punktów LOTTO. Wyniki sprawdzisz również na www.lotto.pl lub w każdym punkcie LOTTO.

Odbierz wygraną

Jeśli Twój zestaw liczb okazał się szczęśliwy, podaj kupon sprzedawcy, który wypłaci Twoją wygraną lub też poinformuje Cię, gdzie możesz ją odebrać.

Zagraj ponownie

Daj swoim liczbom kolejną szansę! Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny, jak kupon oryginalny: z tą samą grą, liczbą i rodzajem zakładów, zestawem numerów oraz liczbą losowań. Opcja „Zagraj ponownie” działa tylko dla kuponów nie starszych niż 90 dni.
Ile można wygrać?
Keno to jedyna gra liczbowa w ofercie LOTTO, w której, jeżeli nie trafisz żadnej z typowanych przez Ciebie: 10, 9 lub 8 liczb - również wygrywasz!
Cena kuponu
Stawka
x1 x2 x3 x4 x5 x6 x7 x8 x9 x10

Liczba zakładów
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Liczba losowań
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 15 20 25 30 35 40 45 50
Cena kuponu: 2 zł
FAQ
 1. Co to jest Keno? Keno to gra, w której wygrywać można co 4 minuty. W Keno obstawiasz od 1 do 10 liczb ze zbioru od 1 do 70. Losowania wyników odbywają się co 4 minuty i możesz je obserwować na monitorach w większości punktów LOTTO – w ten sposób od razu wiesz, czy i ile wygrałeś! Keno to również jedyna gra liczbowa, w której nie trzeba trafiać liczb, by wygrywać. Jeżeli nie trafisz żadnej z 10, 9 lub 8 typowanych liczb – również wygrywasz.
 2. Jak zagrać w Keno? Wystarczy odwiedzić punkt LOTTO. Pełną instrukcję znajdziesz tutaj.
 3. Ile można wygrać w Keno? Najwyższa wygrana w Keno przy pojedynczej stawce to 200 000 zł, jednak podbijając stawkę możesz wygrać nawet 2 000 000 zł.
 4. Ile wynoszą wygrane poszczególnych stopni? Wygrane dla poszczególnych stopni zamieszczone są w tabeli wygranych.
 5. Jak zwiększyć wygraną w Keno? W Keno to Ty decydujesz, o jakie wygrane chcesz zagrać. Jeśli chcesz je zwiększyć - podnieś stawkę – nawet do 10 razy. Wyższa stawka, to tyle samo razy wyższe wygrane.
 6. Ile kosztuje Keno? Pojedynczy zakład Keno kosztuje 2,00 zł. Opłata za grę składa się ze stawki za zakład w wysokości 1,60 zł oraz dopłaty w wysokości 25% stawki - 0,40 zł. Dopłata w całości przeznaczana jest na wspieranie sportu, kultury oraz ochrony zdrowia.
 7. Za jaką stawkę zagrać? W Keno możesz wybrać stawkę, za jaką grasz. Wybór stawki wpływa na wysokość wygranej oraz na opłatę za grę. Przykładowo: grając ze stawką pojedynczą na 10 liczb, zapłacisz 2,00 zł, a do wygrania będzie 200 000 zł. Jeżeli jednak zagrasz ze stawką 10 – zapłacisz 20 zł, ale grasz już o 2 000 000 zł!
 8. Czy mogę zagrać na więcej niż jedno losowanie? W Keno możesz zagrać na 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,15,20,25,30,35,40,45 lub nawet 50 kolejnych.
 9. Jakie są szanse na wygraną w Keno? Szansa na wygraną w Keno zależy od tego, ile liczb wybierasz. Średnio, szansa na jakąkolwiek wygraną wynosi 1 : 4,36, natomiast szansa główną wygraną za trafienie 10 z 10 liczb - 1: 2 147 181. Szczegółowe prawdopodobieństwa dla poszczególnych liczb znajdziesz w tabeli.
 10. W jakich godzinach odbywają się losowania? Losowania Keno odbywają się co 4 minuty, codziennie, w godzinach 6:34 – 23:54. Każdego dnia odbywa się aż 261 losowań Keno.
 11. Gdzie można oglądać losowania Keno? Losowania Keno można oglądać na żywo, na monitorach zamontowanych w większości punktów LOTTO. Wizualizacje zakończonych już losowań obejrzysz także na stronie.
 12. Gdzie można sprawdzić wyniki losowania Keno? Wyniki możesz sprawdzić w punktach LOTTO, na stronie internetowej lub zaprenumerować newsletter z wynikami losowań. Jeśli często wybierasz te same liczby lub grasz na wiele losowań, polecamy skorzystanie z wyszukiwarki, za pomocą której dowiesz się, ile z Twoich liczb padło w wybranym losowaniu.
 13. Skąd wiem, na które losowanie gram? Na każdym kuponie Keno, pod ceną znajduje się informacja o godzinie i dacie zawarcia zakładu oraz o numerach losowań, na które został zawarty.
 14. Jak wygląda losowanie Keno? Losowanie Keno odbywa się elektronicznie, losowanych jest 20 liczb z puli 70. Zgodnie z Regulaminem Komisji Kontroli Gier i Zakładów, każdego dnia po zakończeniu sprzedaży Keno, komputery losujące wyniki podlegają ścisłej kontroli. Komisja sprawdza zabezpieczenia na urządzeniu generującym wylosowane liczb, a następnie podpisuje dokument potwierdzający brak nieprawidłowości i nienaruszalność plomb.
 15. Czy w Keno są kumulacje? W Keno nie ma kumulacji. Wygrane zależą jedynie od tego, ile liczb trafisz i z jaką grasz stawką.
 16. Czy mogę zagrać w Keno przez Internet? Aktualnie w gry liczbowe można grać wyłącznie w punktach LOTTO.
 17. Co to jest blankiet? Blankiet to druk, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby, stawkę oraz liczbę losowań. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane w Keno. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.
 18. Jak zaznaczać swoje liczby na blankiecie? Wystarczy skreślić wybrane liczby poziomą kreską. Instrukcje wypełniania blankietu znajdziesz na jego odwrocie oraz tutaj.
 19. Czy jeśli często wybieram te same liczby, to za każdym razem trzeba wypełniać blankiet? Jeśli chcesz zagrać na te same liczby, stawkę i liczbę losowań, wystarczy podać sprzedawcy stary kupon i poprosić o ponowną grę. Możliwość ta dostępna jest dla kuponów nie starszych niż 90 dni.
 20. Co to jest kupon Keno? Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy po zagraniu w Keno. Znajdują się na nim najważniejsze informacje, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Kupon jest niezbędny do wypłaty Twojej wygranej.
 21. Czy mogę wycofać kupon, jeżeli np. okaże się, że zagrałem nie na te liczby, co chcę? Kupon można wycofać jedynie przed najbliższym losowaniem, na które jest zawarty. W przypadku kuponu na wiele losowań unieważnienie możliwe jest tylko przed pierwszym z losowań, na które został wysłany.
 22. Czy od wygranych w Keno pobierany jest podatek, w jakiej wysokości i czy odprowadza go Totalizator Sportowy, czy wygrywający? Tak. Od wygranych wyższych niż 2280 zł pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty. Jest on potrącany automatycznie przy wypłacie wygranej.
 23. Kiedy i gdzie można odbierać wygrane w Keno? Wygrane nie przekraczające kwoty 2280 zł wypłacane są w kolekturach i oddziałach TS, pozostałe wygrane - w oddziałach TS. Wszystkie wygrane wypłacane są w dniu losowania oraz przez 30 kolejnych dni za wyjątkiem: -wygranych przypadających na ostatnie losowanie w danym dniu, -wygranych za trafienie 10 z 10, 9 z 9, 8 z 8 typowanych liczb, które wypłacane są przez 30 dni zaczynając od następnego dnia po losowaniu. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Regulamin


Dołącz do nas na