Przekazaliśmy
ponad 4 mln zł
w ramach walki z koronawirusem i jego skutkami

Jak grać w Lotto?

Spełnij swoje marzenia, grając o ogromne pieniądze. Dzięki Lotto, średnio co tydzień ktoś zostaje milionerem. To najpopularniejsza gra losowa w Polsce.

Jak grać w Lotto?

Poproś sprzedawcę o Lotto, zagraj na gry.lotto.pl lub w aplikacji mobilnej LOTTO

Pojedynczy zakład kosztuje tylko 3 zł, a grasz o naprawdę wielkie pieniądze – pula na „szóstki” to minimum 2 000 000 zł. Dopłacając złotówkę do zakładu Lotto, zagrasz o milion w Lotto Plus.
Dowiedz się, jak zagrać w Lotto przez Internet.

Wybierz 6 z 49 liczb

Wybrane liczby skreśl samodzielnie na blankiecie
lub zagraj na chybił trafił.
Na lotto.pl i w aplikacji mobilnej możesz typować własne liczby,
grać na chybił trafił, a dodatkowo wykorzystać swoje ulubione
i ostatnio zagrane kupony.

Zdecyduj, czy grasz z Plusem

Aby zwiększyć szanse na wielką wygraną, zagraj w Lotto z Plusem. W punkcie sprzedaży zgłoś to sprzedawcy lub zaznacz pole na blankiecie. Wybierz opcję gry z Plusem, grając na lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej. Liczby z Twojego zakładu Lotto wezmą udział w dodatkowym losowaniu miliona złotych. Dodatkowa szansa do zakładu kosztuje tylko złotówkę!

Aktywuj Super Szansę na 2 miliony

Grając w Lotto w punkcie sprzedaży, możesz zagrać z Super Szansą. Jeżeli grasz blankietem, zaznacz odpowiednie pole. Super Szansa to siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Aktywacja Super Szansy to 2 zł. Więcej informacji o Super Szansie znajdziesz tu.

Graj na wiele losowań lub subskrybuj kupon

Możesz zagrać na 10 kolejnych losowań, a grając przez Internet możesz wybrać opcję subskrypcji, dzięki czemu Twój kupon weźmie udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji. Dzięki temu nie ominiesz swojego szczęśliwego dnia!

Zachowaj kupon wydrukowany przez terminal

Kupon z Twoimi zakładami jest jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej. Pamiętaj, aby go zachować. W przypadku gry przez Internet, dowodem udziału w grze jest zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Ciesz się wygraną

Po losowaniu sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Wyniki sprawdzisz na www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO. Jeśli grasz przez Internet, otrzymasz powiadomienie o wygranej, a informacja o niej zapisze się w historii transakcji na Twoim Koncie Gracza.

Daj swoim liczbom kolejną szansę!

Zagraj ponownie tym samym kuponem w punkcie LOTTO. Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój stary kupon i poprosisz o ponowną grę. Otrzymasz nowy kupon, który będzie identyczny jak poprzedni: z tą samą grą, liczbą i rodzajem zakładów, typowanymi liczbami oraz liczbą losowań. Opcja "Zagraj ponownie" działa dla kuponów drukowanych z terminala nie starszych niż 90 dni. Grając na lotto.pl lub w aplikacji LOTTO, możesz ponownie wykorzystać ostatnio zagrane kupony, która zapisują się na Twoim Koncie Gracza.
Ile można wygrać?
W Lotto zawsze grasz o miliony. Główna wygrana może na zawsze odmienić Twoje życie. Zostań Lottomilionerem i zrealizuj swoje największe marzenia!
W Lotto pula na „szóstki” jest gwarantowana i wynosi minimum 2 000 000 zł.
Lotto to gra kumulacyjna. Jeżeli w losowaniu nie padnie wygrana I stopnia, pula na tę wygraną przechodzi na kolejne losowanie. Im więcej osób zagra, tym większa będzie pula na wygrane. Po losowaniu pieniądze z puli przeznaczonej na wygrane dzielimy między zwycięzców, którzy trafnie wytypowali wylosowane liczby. Wyjątkiem jest „trójka”, za którą zawsze płacimy 24 zł.
Jeżeli tylko jedna osoba trafi „szóstkę”, wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów złotych. Jeśli trafionych „szóstek” jest więcej, wygrana dzielona jest pomiędzy zwycięzców. Wygrana za „piątkę” jest warta około 5300 zł. Za trafioną „czwórkę” można otrzymać około 170 zł.
Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 51% stawek wpłaconych za udział w grze. W Lotto na „szóstki” przeznaczamy 44% puli na wygrane. Jeżeli nikt nie trafi „szóstki”, występuje kumulacja, czyli pula na główne wygrane przechodzi na następne losowanie. Na wygrane za trafienie „piątki” przeznaczamy 8% puli, pozostałą kwotę dzielimy między osoby, które trafiły „czwórki” i „trójki”.
Dokładną wysokość swojej wygranej za „szóstkę”, „piątkę” oraz „czwórkę” sprawdzisz po losowaniu na www.lotto.pl lub w punkcie sprzedaży LOTTO.
W Lotto Plus wszystkie wygrane mają gwarantowaną wysokość. Główna wygrana za trafienie 6 z 49 liczb to 1 000 000 zł. „Piątka” to 3500 zł, „czwórka” – 100 zł, a „trójka” – 10 zł.
Prawdopodobieństwo wygranej w Lotto w poszczególnych stopniach znajdziesz tu.
Kiedy odbywają się losowania?
Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 21:40 i są transmitowane na antenie TVP Info i na stronie www.lotto.pl. Od 18 czerwca 2020 r. losowania gier LOTTO będą odbywać się w Studio LOTTO na antenie TVP3 i na stronie www.lotto.pl o godzinie 21:50. Pobierz kalendarz losowań
Zagraj systemem
Aby zwiększyć szansę na wygraną w Lotto lub w Lotto Plus, możesz zagrać systemem. W grze systemowej typujesz więcej liczb – od 7 do 12 spośród 49, a tym samym obstawiasz wszystkie możliwe sześcioliczbowe kombinacje, jakie można z nich utworzyć. Na przykład, grając systemem „8”, typujesz 8 z 49 liczb, które tworzą 28 zakładów prostych (sześcioliczbowych). Gdy trafisz „szóstkę”, jednocześnie wygrywasz 12 „piątek” oraz 15 „czwórek”. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
Jak odebrać wygraną?
Wygrane poniżej 2280 zł z kuponów wydrukowanych przez terminal odbierzesz w punktach LOTTO. W kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego odbierzesz wygrane każdej wysokości. Wygraną odbierzesz za okazaniem kuponu, który jest jedynym dowodem udziału w grze w punktach sprzedaży LOTTO. Warunkiem odbioru wygranej w wysokości co najmniej 2280 zł jest podanie przez uczestnika gry danych w celu ewidencji wygranej.
Jeśli grasz przez Internet, zawsze kiedy wygrywasz, otrzymujesz powiadomienie, a informacje o wygranej zapisują się w historii transakcji na Twoim koncie gracza. Każda wygrana niższa niż 2280 zł jest automatycznie przypisywana do Twojego konta gracza. Możesz wypłacić ją na swój rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Po wygrane w wysokości równej i wyższej niż 2280 zł z zakładów zawartych przez Internet również należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego i okazać dowód osobisty. Wygrana wypłacona zostanie na Twój rachunek bankowy.
Adresy Oddziałów Totalizatora Sportowego znajdziesz tu.
FAQ
 1. Gdzie mogę zagrać w Lotto? W Lotto i Lotto Plus zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie gry.lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.
 2. Jak grać w Lotto w punktach sprzedaży? Wybierasz 6 spośród 49 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, lub zagrać na chybił trafił.
 3. Jak grać w Lotto przez Internet? Zarejestruj się na stronie gry.lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 6 z 49 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.
 4. Kiedy mogę zagrać? Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W dniach, w których odbywają się losowania Lotto, w godzinach od 21.30 do 21.50 następuje przerwa w sprzedaży zakładów gry.
 5. Co to znaczy, że pula na wygrane w Lotto jest gwarantowana? Oznacza to, że w każdym losowaniu Lotto pula na „szóstki” nie będzie mniejsza niż 2 000 000 zł, niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.
 6. Czy w Lotto można grać na więcej niż jedno losowanie? Lotto można zagrać nawet na 10 kolejnych losowań. Grając przez Internet, możesz subskrybować kupon, aby brał on udział w każdym kolejnym losowaniu do momentu zakończenia subskrypcji.
 7. Czy w Lotto i w Lotto Plus można grać systemem? Tak. W zakładach systemowych typuje się od 7 do 12 spośród 49 liczb, zwiększając tym samym szanse na wygraną. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.
 8. Ile można wygrać? Jeżeli tylko jedna osoba trafi „szóstkę” wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów złotych. Wygrana za „piątkę” będzie warta około 5300 zł. Za trafioną „czwórkę” będzie można otrzymać około 170 zł. Wygrana za „trójkę” ma gwarantowaną wysokość i wynosi 24 zł.
 9. Czy grając w Lotto mogę zagrać w Super Szansę? Tak, grając w naziemnych punktach sprzedaży. Numer Super Szansy obecny na każdym kuponie Lotto możesz aktywować zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie lub informując sprzedawcę. Więcej informacji o Super Szansie znajdziesz tu.
 10. Czy grając w Lotto z Plusem mogę zagrać w Super Szansę? Tak. Grając w punktach sprzedaży zarówno w Lotto bez Plusa jak i w Lotto z Plusem możesz zagrać w Super Szansę.
 11. Ile kosztuje zakład? Pojedynczy zakład Lotto kosztuje 3 zł. Zakład Lotto z Plusem kosztuje 4 zł.
 12. Kiedy odbywają się losowania Lotto i Lotto Plus? Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty.
 13. Co to jest blankiet? Na blankiecie dostępnym w punktach sprzedaży skreślasz wybrane przez siebie liczby. Na jednym blankiecie możesz wypełnić maksymalnie 8 pól gry, na których zaznaczasz swoje zestawy liczb. Zaznaczasz również, w ilu losowaniach chcesz brać udział oraz czy grasz systemem. Blankiet oddajesz sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze.
 14. Co to jest kupon Lotto? Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.
 15. Co to jest Lotto Plus? Lotto Plus to dodatkowa szansa na wielką wygraną. Wystarczy dopłacić złotówkę do zakładu Lotto, by liczby z tego zakładu wzięły udział w dodatkowym losowaniu. Tuż po losowaniu Lotto odbywa się losowanie Lotto Plus – 6 z 49 liczb. W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywasz milion złotych!
 16. Jak zagrać w Lotto z Plusem? W punktach sprzedaży, grając w Lotto na chybił trafił, należy poprosić sprzedawcę o grę z Plusem. Grając za pomocą blankietu, należy zakreślić pole „TAK” przy znaku Plus. W przypadku gry przez Internet, należy zaznaczyć opcję gry z Plusem podczas zawierania zakładów. Gra z Plusem kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu Lotto.
 17. Ile można wygrać w Lotto Plus? W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się gwarantowany milion złotych. „Piątka” to 3500 złotych, „czwórka” – 100 złotych, a „trójka” – 10 złotych.
 18. Czy w Lotto Plus są kumulacje? Wygrane w Lotto Plus są stałe i mają gwarantowaną wysokość. W Lotto Plus nie występują kumulacje.
 19. Kiedy odbywa się losowanie Lotto Plus? Losowanie Lotto Plus odbywa się bezpośrednio po losowaniu Lotto w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losuje się 6 z 49 liczb.
 20. Czy mogę zagrać w Lotto Plus bez gry w Lotto? Lotto Plus to dodatek do Lotto, można zatem zagrać z Plusem wyłącznie grając w Lotto.
 21. Czy w Lotto Plus mogę obstawić inne liczby niż w zakładzie Lotto? W zakładzie Lotto Plus znajdują się takie same liczby, jak w zakładzie Lotto, do którego dokupiona została opcja Plus. Plus jest dodatkową szansą dla liczb z zakładu Lotto.
 22. Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Lotto i w Lotto Plus? Tak. Jeżeli w losowaniu Lotto i w losowaniu Lotto Plus część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Na przykład, jeżeli obstawimy liczby 1, 2, 3, 4, 5, 6 i takie padną w losowaniu Lotto, zaś w losowaniu Lotto Plus padną liczby 4, 5, 6, 47, 48, 49, trafiamy „szóstkę” w Lotto i „trójkę” w Lotto Plus. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.
 23. Czy mogę zagrać w Lotto Plus na części z zawieranych przeze mnie zakładów? Plus dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił należy poinformować sprzedawcę, ile zakładów z Plusem chcemy zawrzeć, a ile bez Plusa. Otrzymamy wtedy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Plusem, drugi z zakładami bez Plusa. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Lotto i zaznaczymy na blankiecie opcję Plus, wszystkie 8 zakładów będzie z Plusem. Koszt takiego kuponu wyniesie 24 złote za Lotto (8 x 3 zł) oraz 8 złotych za Lotto Plus (8 x 1 zł), łącznie 32 złote. Oczywiście możemy podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Plusem na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Plusa na drugim. W ten sam sposób możesz zagrać przez Internet.
 24. Czy w losowaniu Lotto Plus mogą paść liczby z losowania Lotto? Tak. Kule Lotto i Lotto Plus znajdują się w osobnych bębnach maszyny losującej. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.
 25. Kiedy odbyło się pierwsze losowanie Lotto Plus? Pierwsze losowanie Lotto Plus odbyło się 15 września 2012 r. Padły liczby: 4, 5, 37, 39, 43, 49.
Regulamin

Sprawdź wyniki gier LOTTO pod numerem 801 450 450

Biuro Obsługi Klienta 459 59 99 95

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Zakłady w punktach LOTTO i na lotto.pl

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, sprzedaje swoje produkty wyłącznie w punktach opatrzonych logo LOTTO oraz na stronie lotto.pl.


Dołącz do nas na