#LOTTOBargielChallenge

16 czerwca 2020

Największą radość dają mu narty. Po to wspina się na najwyższe góry świata, by z nich zjechać. Andrzej Bargiel - pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak. Od wielu lat w spełnianiu ambitnych marzeń towarzyszy mu marka LOTTO.

Skialpinista i himalaista Andrzej Bargiel, jak każdy sportowiec stawia sobie wysokie cele. W jego przypadku – dosłownie wysokie. Ma na swoim koncie zjazd z kilku ośmiotysięczników. Jest też trzykrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie wysokogórskim. W 2013 r. jako pierwszy Polak w historii samotnie zdobył na nartach skiturowych wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego. W kolejnych latach zdobył i zjechał z kolejnych najwyższych szczytów świata: Manaslu i Broad Peak. Światowy rozgłos przyniósł mu zjazd  z ośmiotysięcznika K2 w 2017 roku. Dokonał tego jako pierwszy człowiek na ziemi. Podąża za własnymi marzeniami i śmiało realizuje cele. Wkrótce przed nim kolejne ambitne plany i brawurowe wyzwania – gdyż jak sam mówi tylko takie motywują go do działań.

Marka LOTTO i Andrzej Bargiel współpracują od wielu lat. Łączą nas wspólne wartości. Dziś, by zrealizować tak ambitne marzenia jak Andrzej, potrzebne są – wielki sportowy talent, ogromny wysiłek i środki na realizację śmiałych celów. Teraz skialpinista został oficjalnym ambasadorem marki LOTTO i przez media społecznościowe będzie inspirował ludzi do realizacji ambitnych wyzwań. A LOTTO jak zawsze będzie spełniało marzenia.

#LOTTOBargielChallenge

Obserwujcie profil LOTTO – radość wygrywania na FB. W lipcu rusza projekt #LOTTOBargielChallenge. Każdego tygodnia do wykonania będzie inne zadanie nawiązujące do wartości ważnych dla sportowca i dla marki LOTTO. Będziecie mogli podjąć sportowe wyzwania Andrzeja Bargiela i wykazać się: siłą, wytrzymałością, szybkością, wiedzą, odpowiedzialnością i aktywnością oraz odpowiedzieć na pytania konkursowe. Do wygrania dziesiątki odLOTTOwych nagród dla najlepszych. W ramach akcji Fundacja LOTTO przekaże wybranym ośrodkom sportowym środki finansowe na zakup bardzo atrakcyjnego wyposażenia.

Podejmijcie wyzwanie. Przykład Andrzeja pokazuje, że jeśli mocno wierzymy w marzenia, to znajdujemy drogę, by je zrealizować.