Najczęściej zadawane pytania

Gierki

Gdzie mogę zagrać w Gierki?

W Gierki możesz zagrać tylko na stronie lotto.pl przy użyciu sieci Internet oraz w aplikacji mobilnej LOTTO.

Czy mogę zagrać w Gierki w kolekturze?

Nie. W Gierki możesz zagrać tylko za pomocą sieci Internet.

Jak grać w Gierki?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl lub zaloguj się do swojego Konta Gracza, wybierz jedną z dostępnych Gierek, ustal stawkę za los i dokonaj wyboru czy chcesz przejść Gierkę w trybie ręcznym czy automatycznym. Pamiętaj, aby w trakcie gry nie otwierać nowej karty lub okna, gdyż gra zostanie automatycznie zastopowana.

Czy w Gierki mogę zagrać systemem?

Nie.

Kiedy mogę zagrać w Gierki?

Możesz zagrać 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem codziennej, krótkiej przerwy technicznej ok. 3:00.

Ile kosztuje los w Gierkach?

Możesz dokonać wyboru ile zapłacisz za los. Dostępne stawki za los to: 1, 2, 3, 5, 10, 20, 30 oraz 50 zł. Pamiętaj, że od jej wysokości zależna jest wysokość potencjalnej wygranej.

Ile mogę kupić losów w Gierkach?

Nie ma limitu zakupu losów. Należy pamiętać jednak, że Twoja gra jest w ramach ustawionych na koncie limitów kwotowych i czasowych. Co ważne, w trakcie gry nie można otwierać nowej karty lub okna, gdyż gra zostanie automatycznie wstrzymana.

Ile można wygrać w Gierkach?

Wygrana uzależniona jest od jej stopnia oraz wybranej stawki. Wysokości wygranych dla każdej z Gierek dostępne są w jej regulaminie na stronie lotto.pl. W oknie gry widać je w zakładce „Tabela wygranych”.

Jak wypłacić wysoką wygraną w Gierkach?

Każda wygrana niezależnie od jej wysokości przypisana zostanie do Twojego Konta Gracza. Wygrane powyżej 2280zł będą przypisane do Konta Gracza po opodatkowaniu (podatek od tzw. wysokich wygranych w wysokości 10%).

Czy główna wygrana w Gierkach jest opodatkowana?

Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wysokiej wygranej w wysokości 10%. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.

Kiedy odbywają się losowania Gierek?

Gierki w przeciwieństwie do gier liczbowych nie mają losowań. Możesz zagrać zawsze, gdy masz na to ochotę, a informację o wygranej lub jej braku otrzymujesz natychmiast po zakończeniu Gierki.

Czy muszę czekać do końca animacji żeby poznać wynik Gierki?

Tak, animacja Gierki musi się zakończyć aby wynik gry został dopisany do Konta Gracza. W przypadku wyjścia z gry przed zakończeniem animacji, kolejne włączenie którejkolwiek Gierki, będzie skutkowało przeniesieniem do wcześniejszej, niezakończonej Gierki.

Gdzie znajdę informacje o wygranych w Gierkach?

Wszystkie informacje finansowe znajdują się na Twoim Koncie Gracza w zakładce Historia Gier -> Gierki.

Ile razy mogę grać w Gierki w wersji DEMO?

Jeśli jesteś graczem niezarejestrowanym lub niezalogowanym – możesz zagrać 10 razy w ciągu 24 godzin. Po zalogowaniu w wersję Demo możesz grać dowolną ilość razy.

Czy Gierki mogę zasubskrybować?

Nie ma możliwości założenia subskrypcji na Gierki.

Jakie są wymagania systemowe dla Gierek?

Gierki działają poprawnie na komputerach z systemem Windows 10, z systemem macOS Mojave (lub nowszy) oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android 6 lub nowszym oraz iOS 12 lub nowszym.

Na jakich przeglądarkach mogę korzystać z Gierek?

Gierki działają poprawnie na następujących przeglądarkach desktopowych: Chrome 78+, Firefox 68+, Safari 12+, Edge 83+ oraz na przeglądarkach mobilnych Chrome 78+ i Safari 13.1.1+.

Ile mam czasu na dokończenie przerwanej Gierki?

Jeżeli z jakiegoś powodu nastąpi wstrzymanie gierki, będziesz mógł ją wznowić w ciągu 2 godzin (+/- 5 minut) od momentu jej wstrzymania. Po tym czasie gierka zakończy się automatycznie, jeśli los był wygrywający, wartość wygranej zostanie dopisana do Twojego ePortfela.

Czy będę otrzymywać powiadomienia o zakupionych Gierkach?

Nie wysyłamy powiadomień informujących zarówno o zakupionych Gierkach, jak i uzyskanych wygranych. Szczegóły kupionych Gierek, jak i wygranych uzyskanych w Gierkach można sprawdzić po zalogowaniu na Koncie Gracza w zakładce „Historia Gier”.

Gdzie mogę sprawdzić ile wygrywających losów w Gierce jeszcze zostało?

W tym celu należy wejść w daną grę w trybie „GRAJ” i przed rozpoczęciem gry, kliknąć w „Tabele wygranych” na górze okna gry.

Czy prawdopodobieństwo wygrania jest takie samo dla każdej stawki w Gierkach?

Nie, prawdopodobieństwo wygrania wzrasta wraz ze wzrostem stawki.

Lotto

Gdzie mogę zagrać w Lotto?

W Lotto i Lotto Plus zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Lotto w punktach sprzedaży?

Wybierasz 6 spośród 49 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, zagrać na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix).

Jak grać w Lotto przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 6 z 49 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy mogę zagrać?

Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W dniach, w których odbywają się losowania Lotto, w godzinach od 21.50 do 22.10 następuje przerwa w sprzedaży zakładów gry.

Co to znaczy, że pula na wygrane w Lotto jest gwarantowana?

Oznacza to, że w każdym losowaniu Lotto pula na „szóstki” nie będzie mniejsza niż 2 000 000 zł, niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.

Czy w Lotto można grać na więcej niż jedno losowanie?

Tak. W Lotto można zagrać nawet na 10 kolejnych losowań. Grając przez Internet, możesz subskrybować kupon, aby brał on udział w każdym kolejnym losowaniu do momentu zakończenia subskrypcji. W punktach LOTTO możesz wybrać konkretne terminy losowań spośród dostępnych 10 kolejnych. O szczegóły zapytaj sprzedawcę.

Czy w Lotto i w Lotto Plus można grać systemem?

Tak. W zakładach systemowych typuje się od 7 do 12 spośród 49 liczb, zwiększając tym samym szanse na wygraną. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.

Ile można wygrać?

Jeżeli tylko jedna osoba trafi „szóstkę” wygra od dwóch do kilkudziesięciu milionów złotych. Wygrana za „piątkę” będzie warta około 5300 zł. Za trafioną „czwórkę” będzie można otrzymać około 170 zł. Wygrana za „trójkę” ma gwarantowaną wysokość i wynosi 24 zł.

Ile kosztuje zakład?

Pojedynczy zakład Lotto kosztuje 3 zł. Zakład Lotto z Plusem kosztuje 4 zł.

Kiedy odbywają się losowania Lotto i Lotto Plus?

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty.

Co to jest blankiet?

Na blankiecie dostępnym w punktach sprzedaży skreślasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Blankiet oddajesz sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze - jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Co to jest kupon Lotto?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Co to jest Lotto Plus?

Lotto Plus to dodatkowa szansa na wielką wygraną. Wystarczy dopłacić złotówkę do zakładu Lotto, by liczby z tego zakładu wzięły udział w dodatkowym losowaniu. Tuż po losowaniu Lotto odbywa się losowanie Lotto Plus – 6 z 49 liczb. W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywasz milion złotych!

Jak zagrać w Lotto z Plusem?

W punktach sprzedaży, grając w Lotto na chybił trafił, należy poprosić sprzedawcę o grę z Plusem. Grając za pomocą blankietu, należy zakreślić pole „TAK” przy znaku Plus. W przypadku gry przez Internet, należy zaznaczyć opcję gry z Plusem podczas zawierania zakładów. Gra z Plusem kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu Lotto.

Ile można wygrać w Lotto Plus?

W Lotto Plus za trafienie sześciu liczb wygrywa się gwarantowany milion złotych. „Piątka” to 3500 złotych, „czwórka” – 100 złotych, a „trójka” – 10 złotych.

Czy w Lotto Plus są kumulacje?

Wygrane w Lotto Plus są stałe i mają gwarantowaną wysokość. W Lotto Plus nie występują kumulacje.

Kiedy odbywa się losowanie Lotto Plus?

Losowanie Lotto Plus odbywa się bezpośrednio po losowaniu Lotto w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losuje się 6 z 49 liczb.

Czy mogę zagrać w Lotto Plus bez gry w Lotto?

Lotto Plus to dodatek do Lotto, można zatem zagrać z Plusem wyłącznie grając w Lotto.

Czy w Lotto Plus mogę obstawić inne liczby niż w zakładzie Lotto?

W zakładzie Lotto Plus znajdują się takie same liczby, jak w zakładzie Lotto, do którego dokupiona została opcja Plus. Plus jest dodatkową szansą dla liczb z zakładu Lotto.

Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Lotto i w Lotto Plus?

Tak. Jeżeli w losowaniu Lotto i w losowaniu Lotto Plus część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Na przykład, jeżeli obstawimy liczby 1, 2, 3, 4, 5, 6 i takie padną w losowaniu Lotto, zaś w losowaniu Lotto Plus padną liczby 4, 5, 6, 47, 48, 49, trafiamy „szóstkę” w Lotto i „trójkę” w Lotto Plus. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.

Czy mogę zagrać w Lotto Plus na części z zawieranych przeze mnie zakładów?

Plus dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił należy poinformować sprzedawcę, ile zakładów z Plusem chcemy zawrzeć, a ile bez Plusa. Otrzymamy wtedy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Plusem, drugi z zakładami bez Plusa. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Lotto i zaznaczymy na blankiecie opcję Plus, wszystkie 8 zakładów będzie z Plusem. Koszt takiego kuponu wyniesie 24 złote za Lotto (8 x 3 zł) oraz 8 złotych za Lotto Plus (8 x 1 zł), łącznie 32 złote. Oczywiście możemy podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Plusem na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Plusa na drugim. W ten sam sposób możesz zagrać przez Internet.

Czy w losowaniu Lotto Plus mogą paść liczby z losowania Lotto?

Tak. Kule Lotto i Lotto Plus znajdują się w osobnych bębnach maszyny losującej. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.

Kiedy odbyło się pierwsze losowanie Lotto Plus?

Pierwsze losowanie Lotto Plus odbyło się 15 września 2012 r. Padły liczby: 4, 5, 37, 39, 43, 49.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w Lotto?

Szansa na wygraną w Lotto
ILOŚĆ TRAFIONYCH LICZB SZANSA NA WYGRANĄ
6 z 6 1 do 13 983 816
5 z 6 1 do 54 201
4 z 6 1 do 1 032
3 z 6 1 do 57
Szansa na dowolną wygraną wynosi: 1 do 54
Szansa na wygraną w Lotto przy grze systemem
Ilość
trafionych liczb
system 7 system 8 system 9 system 10 system 11 system 12
6 1 do 1 997 688 1 do 499 422 1 do 166 474 1 do 66 589 1 do 30 268 1 do 15 134
5 1 do 15 854 1 do 6 090 1 do 2 774 1 do 1 422 1 do 796 1 do 477
4 1 do 464 1 do 243 1 do 142 1 do 89 1 do 60 1 do 42
3 1 do 34 1 do 23 1 do 16 1 do 12 1 do 10 1 do 8

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Np. w zakładzie Lotto możesz samodzielnie wytypować 4 liczby, a pozostałe dwie zostaną wytypowane na chybił trafił. Ale możesz także samodzielnie wytypować tylko 1 liczbę, a przy wyborze 5-ciu kolejnych zdać się na los. Taka sama zasada obowiązuje dla zakładów systemowych. Samodzielnie należy wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład w opcji Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Co to co są kupony cząstkowe?

Chcesz grać z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi i cieszyć się wspólną wygraną? Kupcie zakład Lotto potwierdzony wieloma kuponami. W miejsce jednego kuponu gry Lotto lub Lotto z Plusem na Twoje życzenie możemy wydrukować kilka kuponów cząstkowych, potwierdzających zawarty zakład lub zakłady. Każdy kupon cząstkowy to jeden udział w zawartych zakładach. Po odbiór wygranej każdy z Was zgłasza się z własnym kuponem i otrzymuje część wygranej przypadającą na kupon. Informację, jakie kupony mogą zostać podzielone oraz na ile części znajdziesz w Informacji uzupełniającej do Regulaminu gry.

Gdzie można zagrać z opcją kuponów cząstkowych?

Opcja jest dostępna wyłącznie w punktach LOTTO.

Jak jest liczony podatek od wygranej dla kuponów cząstkowych?

Podatek od wygranej jest liczony od całej (przed podziałem na części) kwoty wygranej przypadającej na dany zakład.

Eurojackpot

Co to jest Eurojackpot?

Eurojackpot to gra liczbowa, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. Pozostałe kraje to: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry. Grający w tych krajach tworzą wspólną pulę na wygrane.

Gdzie mogę zagrać w Eurojackpot?

W Eurojackpot zagrasz w dowolnym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Eurojackpot w punktach sprzedaży?

Wybierasz 5 z 50 liczb oraz 2 z 12 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, zagrać na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix).

Jak grać w Eurojackpot przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 5 z 50 liczb oraz 2 z 12 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy odbywają się losowania?

W każdy wtorek między godz. 20:15 a 21:00 i w każdy piątek między godziną 20:00 a 21:00.

Kiedy mogę zagrać?

Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerw na losowanie oraz przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży sprzedaż gry trwa od godz. 6.30 do godz. 23.54, a w dniach losowania od godz. 6.30 do godz. 19.00.  Od godz. 19:00 we wtorek do godz. 6:30 w środę, a także od godz. 19:00 w piątek do godz. 6:30 w sobotę następuje przerwa w sprzedaży zakładów.

Dlaczego we wtorek oraz w piątek mogę grać tylko do godz. 19.00?

Sprzedaż zakładów gry na dane losowanie musi zakończyć się odpowiednio wcześnie przed losowaniem. Wszystkie loterie uczestniczące w grze zobowiązane są zakończyć sprzedaż gry do godz. 19.00 w dniu losowania.

Co to znaczy, że pula na główną wygraną w Eurojackpot jest gwarantowana?

Oznacza to, że w każdym losowaniu Eurojackpot pula na wygrane I stopnia nie będzie mniejsza niż 10 000 000 euro (około 45 000 000 złotych), niezależnie od liczby zawartych przez grających zakładów.

Od czego zależą wartości wygranych?

Wartości wygranych w każdym stopniu zależą przede wszystkim od liczby zakładów zawartych na losowanie, liczby wygranych odnotowanych w danym stopniu i wynikającego z regulaminu procentowego podziału puli na wygrane. Dlatego dokładną wysokość wygranych można poznać po danym losowaniu.

Czy losowania Eurojackpot są transmitowane na żywo?

Nie. Fińska loteria przeprowadzająca losowania nie transmituje ich na żywo, ale rejestruje przebieg losowania. Totalizator Sportowy udostępnia retransmisje losowań na swojej stronie internetowej. Losowania obejrzysz tu.

Czy Totalizator Sportowy wypłaci wygraną z kuponu wydanego przez inną loterię uczestniczącą w Eurojackpot?

Nie. Totalizator Sportowy wypłaca wygrane wyłącznie z kuponów wydanych w punktach LOTTO. Na terytorium Polski Totalizator Sportowy jest jedynym organizatorem gry Eurojackpot, dlatego nie wypłaca wygranych z kuponów wydanych przez jakikolwiek inny podmiot. Pozostałe loterie również wypłacają wygrane wyłącznie z kuponów przez siebie wydanych.

W jakiej walucie wypłacane są wygrane?

Wypłata wszystkich wygranych I stopnia oraz wygranych II-XII stopnia, których wartość w EUR jest równa lub wyższa niż 10 000 000 EUR wypłacane są w EUR. Na żądanie grającego wypłata w/w wygranych może odbyć się w PLN. Wypłata pozostałych wygranych realizowana jest w PLN. Więcej informacji znajdziesz tu: w Regulaminie gry i Informacji uzupełniającej do Regulaminu.

Czy główna wygrana jest opodatkowana?

Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to również gry Eurojackpot. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.

W jaki sposób kontrolowane jest losowanie?

Do przeprowadzania losowań gry Eurojackpot wyznaczona jest fińska loteria Veikkaus Oy. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwa wyznaczony przedstawiciel fińskiej loterii oraz niezależny obserwator wyznaczony przez Urząd ds. gier hazardowych Krajowej Rady Policji w Finlandii.

Czy w Eurojackpot można grać na więcej niż jedno losowanie?

Tak, w Eurojackpot można zagrać nawet na 8 kolejnych losowań. Grając przez Internet, możesz subskrybować kupon, by brał udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji.

Czy w Eurojackpot można grać systemem?

Tak. W zakładach systemowych typuje się od 5 do 12 liczb ze zbioru 50 liczb oraz nawet 12 ze zbioru 12 liczb, zwiększając tym samym szanse na wygraną i jej wysokość. Więcej informacji o grze systemem znajdziesz tu.

Jaka jest szansa na wygraną w Eurojackpot?

Szansa na wygraną dowolnego stopnia to 1:32. Informacje o prawdopodobieństwie wygranej w poszczególnych stopniach znajdziesz w poniższej tabeli:

Stopnie wygranych

Zbiór 50 liczb
Ilość trafionych liczb

Zbiór 12 liczb
Ilość trafionych liczb

Prawdopodobieństwo wygranej

I

5

2

1:139 838 160

II

5

1

1:6 991 908

III

5

0

1:3 107 515

IV

4

2

1:621 503

V

4

1

1:31 075

VI

3

2

1:14 125

VII

4

0

1:13 811

VIII

2

2

1:985

IX

3

1

1:706

X

3

0

1:314

XI

1

2

1:188

XII

2

1

1:49

Ile wynosi dopłata w Eurojackpot?

Tak jak w innych grach liczbowych dopłata wynosi 25% stawki za udział w grze. Oznacza to, że w Eurojackpot do stawki, która wynosi 10 zł, doliczana jest dopłata w wysokości 2,50 zł. Jest ona przeznaczana na fundusze celowe:

 • Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej
 • Fundusz Promocji Kultury
 • Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych
 • Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Na przykład, w zakładzie Eurojackpot możesz samodzielnie wytypować 4 liczby z pierwszego zbioru, a piąta będzie wytypowana metodą chybił trafił. Ale możesz także samodzielnie wytypować tylko 1 liczbę, a kolejne zostaną wybrane losowo. Jeśli z drugiego zbioru nie wytypujesz samodzielnie żadnej liczby, one także zostaną zaproponowane przez system. Taka sama zasada obowiązuje dla zakładów systemowych. Samodzielnie należy wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Co to co są kupony cząstkowe?

Chcesz grać z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi i cieszyć się wspólną wygraną? Kupcie zakład Eurojackpot potwierdzony wieloma kuponami. W miejsce jednego kuponu gry Eurojackpot na Twoje życzenie możemy wydrukować kilka kuponów cząstkowych, potwierdzających zawarty zakład lub zakłady. Każdy kupon cząstkowy to jeden udział w zawartych zakładach. Po odbiór wygranej każdy z Was zgłasza się z własnym kuponem i otrzymuje część wygranej przypadającą na kupon. Informację, jakie kupony mogą zostać podzielone oraz na ile części znajdziesz w Informacji uzupełniającej do Regulaminu gry.

Gdzie mogę zagrać z opcją kuponów cząstkowych?

Opcja jest dostępna wyłącznie w punktach LOTTO.

Co to jest blankiet?

Blankiet to druk dostępny w punkcie LOTTO, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Co to jest kupon?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Jak jest liczony podatek od wygranej z opcją kuponów cząstkowych?

Podatek od wygranej jest liczony od całej (przed podziałem na części) kwoty wygranej przypadającej na dany zakład.

Mini Lotto

Gdzie mogę zagrać w Mini Lotto?

W Mini Lotto zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Mini Lotto w punktach sprzedaży?

Typujesz 5 z 42 liczb. Liczby wybierasz samodzielnie i skreślasz na blankiecie, grasz na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix).

Jak grać w Mini Lotto przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 5 z 42 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy mogę zagrać?

Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W godzinach od 21.50 do 22.10 następuje przerwa w sprzedaży zakładów gry.

Kiedy odbywają się losowania Mini Lotto?

Losowania Mini Lotto odbywają się codziennie o godzinie 22:00.

Ile kosztuje Mini Lotto?

Mini Lotto to mini cena - można zagrać od 1,50 zł.

Czy w Mini Lotto można grać na więcej niż jedno losowanie?

Tak. W Mini Lotto można zagrać nawet na 10 kolejnych losowań. Grając przez Internet, możesz subskrybować kupon, aby brał on udział w każdym kolejnym losowaniu do momentu zakończenia subskrypcji. W punktach LOTTO możesz wybrać konkretne terminy losowań spośród dostępnych 10 kolejnych. O szczegóły zapytaj sprzedawcę.

Ile można wygrać w Mini Lotto?

Wygrane („piątki”, „czwórki” i „trójki”) zależą od wpłaconych przez graczy stawek na dane losowanie. Szacowana pula na główne wygrane wynosi nawet około 400 000 zł, ale najwyższa dotychczasowa wygrana wyniosła ponad 478 tysięcy złotych. Przy wielu trafionych „piątkach” wygraną dzieli się między wszystkich wygrywających. Jeśli nikt nie trafi „piątki”, pula na tę wygraną przechodzi na wygrane niższych stopni.

Czy w Mini Lotto można grać systemem?

Tak. Grając systemem, możemy zaznaczyć nie 5, a nawet 12 liczb, znacznie zwiększając swoje szanse na wygraną. Co piąta wygrana w Mini Lotto przypada na zakład zagrany systemem. Warto spróbować – szczegóły znajdziesz tu.

Czy w Mini Lotto, podobnie jak w Lotto, można grać z Plusem?

Nie. W Mini Lotto nie ma opcji Plus.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w Mini Lotto?

Szansa na wygraną w Mini Lotto
ILOŚĆ TRAFIONYCH LICZB SZANSA NA WYGRANĄ
5 z 5 1 do 850 668
4 z 5 1 do 4 598
3 z 5 1 do 127
Szansa na dowolną wygraną wynosi: 1 do 124
Szansa na wygraną w Mini Lotto przy grze systemem
Ilość
trafionych liczb
system 6 system 7 system 8 system 9 system 10 system 11 system 12
5 1 do 141 778 1 do 40 508 1 do 15 190 1 do 6 751 1 do 3 375 1 do 1 841 1 do 1 074
4 1 do 1 575 1 do 694 1 do 357 1 do 204 1 do 126 1 do 83 1 do 57
3 1 do 67 1 do 40 1 do 27 1 do 19 1 do 14 1 do 11 1 do 8

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Na przykład, w zakładzie Mini Lotto możesz samodzielnie wytypować 4 liczby, a piąta będzie wytypowana metodą chybił trafił. Ale możesz także samodzielnie wytypować 1 liczbę, a przy wyborze 4 kolejnych zdać się na los. Taka sama zasada obowiązuje dla zakładów systemowych. Samodzielnie należy wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Co to co są kupony cząstkowe?

Chcesz grać z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi i cieszyć się wspólną wygraną? Kupcie zakład Mini Lotto potwierdzony wieloma kuponami. W miejsce jednego kuponu gry Mini Lotto na Twoje życzenie możemy wydrukować kilka kuponów cząstkowych, potwierdzających zawarty zakład lub zakłady. Każdy kupon cząstkowy to jeden udział w zawartych zakładach. Po odbiór wygranej każdy z Was zgłasza się z własnym kuponem i otrzymuje część wygranej przypadającą na kupon. Informację, jakie kupony mogą zostać podzielone oraz na ile części znajdziesz w Informacji uzupełniającej do Regulaminu gry.

Gdzie mogę zagrać z taką opcją?

Opcja gry jest dostępna wyłącznie w punktach LOTTO.

Jak jest liczony podatek od wygranej z opcją kuponów cząstkowych?

Podatek od wygranej jest liczony od całej (przed podziałem na części) kwoty wygranej przypadającej na dany zakład.

Co to jest blankiet?

Blankiet to druk dostępny w punkcie LOTTO, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Co to jest kupon?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz data i numer losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Multi Multi

Gdzie mogę zagrać w Multi Multi?

W Multi Multi zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Multi Multi w punktach sprzedaży?

Typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie. Możesz wybrać liczby za pomocą blankietu, na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix). Możesz zagrać z Plusem i zwiększyć stawkę, by wygrać więcej. Określasz także liczbę losowań, w których chcesz wziąć udział.

Jak grać w Multi Multi przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Graj z Plusem i zwiększ stawkę, by wygrać więcej. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy mogę zagrać?

Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W wieczornych losowaniach. W godzinach od 21.50 do 22.10 następuje przerwa w sprzedaży zakładów gry.

Czym jest Plus w Multi Multi?

Grając w Multi Multi, możesz wybrać opcję Plus i grać o maksymalne wygrane! Plusem jest zawsze ostatnia wylosowana liczba. Jeśli znajdzie się ona wśród twoich liczb, trafiłeś Plusa, a trafiając Plusa zawsze wygrywasz! Przysługuje Ci wyższa wygrana z tabeli Multi Multi Plus. Grając z Plusem, za 5 zł możesz wygrać nawet 2 500 000 zł, a zwiększając stawkę nawet 25 000 000 zł.

Czy grając z opcją Plus muszę wytypować, która liczba będzie Plusem?

Nie. Wystarczy, że liczba, która jest Plusem, znajdzie się wśród wytypowanych przez Ciebie liczb.

Ile kosztuje zakład?

Zakład Multi Multi z podstawową stawką kosztuje 2,5 zł, a z Plusem 5 zł.

Kiedy odbywają się losowania?

Losowania Multi Multi odbywają się codziennie o godz. 14:00 i 22:00.

Co to jest blankiet?

Blankiet to druk dostępny w punkcie LOTTO, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Co to jest kupon?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz termin losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Jakie są szanse na wygraną w Multi Multi?

Szansa na wygraną w Multi Multi zależy od tego, ile liczb typujesz. Najwyższe prawdopodobieństwo wygranej ma opcja gry w Multi Multi na 4 liczby (1:3,86) lub w Multi Multi Plus na 10 liczb (1:3,44).

Czy mogę grać na wybrane losowania Multi Multi np. tylko o 14:00?

W Multi Multi można grać na najbliższe losowanie lub wiele kolejno po sobie następujących losowań (maksymalnie na 28 kolejnych). Aby grać wyłącznie na 14:00, należy zawierać zakłady codziennie przed 14:00.

Skąd wiem, na które losowanie gram?

Na każdym kuponie, pod ceną, znajduje się informacja o godzinie oraz dacie losowania, na które kupon jest ważny. Kupon na losowanie o 14:00 przy dacie ma rzymską cyfrę „I”, na losowanie o 22:00 rzymską cyfrę „II”.

Do której godziny mogę grać na poszczególne losowania?

Na losowanie o godzinie 14:00 zakłady można zawierać do godziny 13:59. Od godziny 14:00 do godziny 21:50 przyjmowane są zakłady na losowanie o 22:00.

Gdzie można oglądać losowania Multi Multi?

Losowania o 14:00 i o 22:00 można oglądać na żywo w Internecie na stronie lotto.pl. Dodatkowo codziennie wieczorne losowanie o 22:00 jest transmitowane w TVP 3.

Jak wygląda losowanie Multi Multi?

Z 80 ponumerowanych kul zostaje wylosowanych 20. Ostatnia z wylosowanych liczb jest Plusem.

Czy w Multi Multi są kumulacje?

W Multi Multi wszystkie wygrane mają gwarantowaną wysokość. Grając, z góry wiemy, ile wyniesie wygrana. Jej wysokość zależy od tego, ile liczb wytypujesz i za jaką stawkę grasz. Wygraną powiększa też opcja Plus.

Jak zwiększyć wygraną Multi Multi?

W Multi Multi ty decydujesz, o jaką wygraną grasz. Aby zwiększyć wygraną, możesz zwiększyć stawkę - wystarczy określić wielokrotność stawki od 1 do 10 oraz zagrać z opcją Plus.

Co to są okresy promocyjne w Multi Multi?

Są to czasowe promocje, w czasie których wygrane przy typowaniu określonej ilości liczb w Multi Muli i Multi Multi Plus są powiększone. Np. standardowa wygrana przy trafieniu 7 z 7 typowanych liczb w Multi Multi wynosi 6 000 zł, a w okresie promocyjnym jej wartość wzrasta. Dotyczy to również wygranych niższych stopni. Cena zakładu w czasie trwania okresów promocyjnych pozostaje bez zmian.

Czy w Multi Multi można zagrać na więcej niż jedno losowanie?

Tak. W Multi Multi można zagrać aż na 28 kolejno po sobie następujących losowań. Oznacza to, że Twoje liczby są w grze przez dwa tygodnie.

Ile można wygrać w Multi Multi?

W Multi Multi wysokość wygranych zależy od tego, ile liczb typujesz, z jaką grasz stawką oraz czy grasz z Plusem. W Multi Multi, grając za 2,5 zł można wygrać nawet 250 000 zł. Wybierając Plusa, grasz o nawet 2 500 000 zł. Zwiększając stawkę, wygrywasz więcej. Grając ze stawką x10 w Multi Multi wygrywasz 2 500 000 zł, a w Multi Multi Plus aż 25 000 000 zł. Wysokości wygranych znajdziesz w tabelach wygranych w Informacjach uzupełniających do Regulaminu i tu.

Jeśli wiele osób trafi w Multi Multi daną wygraną, np.: za trafienie 8 z 8 liczb, to czy będą musiały podzielić się wygraną?

Nie, wygrane w Multi Multi mają gwarantowaną wysokość (z zastrzeżeniem §16 regulaminu gry) i zależą od tego, ile liczb skreślisz i za jaką zagrasz stawkę. Rozpoczynając grę, z góry wiesz, o ile grasz. Szczegółowe informacje o wygranych znajdziesz w Regulaminie i Informacjach uzupełniających do Regulaminu.

Ile losowań Multi Multi odbywa się tygodniowo?

Codziennie są dwa losowania Multi Multi: o 14:00 i o 22:00, zatem jest 14 losowań Multi Multi w tygodniu.

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Na przykład, grając na 8 liczb może samodzielnie wytypować 5 liczb w zakładzie ze zbioru od 1 do 80 liczb, pozostałe 3 liczby będą wytypowane na chybił trafił, a zakład także będzie oznaczony jako mieszany. ­­­Może też w całym zakładzie wytypować tylko 1 liczbę z zakresu od 1 do 80 liczb, a przy wyborze pozostałych zdać się na los. Ta sama zasada obowiązuje dla zakładów systemowych. Samodzielnie należy wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Ekstra Pensja

Kiedy odbywają się losowania Ekstra Pensji?

Codziennie o 22:00.

Gdzie mogę zagrać w Ekstra Pensję?

W Ekstra Pensję zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Kiedy mogę zagrać?

Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem przerwy na losowanie oraz krótkich przerw technicznych i serwisowych. W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. W godzinach od 21.50 do 22.10 następuje przerwa w sprzedaży zakładów.

Jak grać w Ekstra Pensję w punktach sprzedaży?

Wybierasz 5 z 35 liczb oraz 1 z 4 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, lub zagrać na chybił trafił.

Jak grać w Ekstra Pensję przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 5 z 35 liczb oraz 1 z 4 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Więcej informacji znajdziesz tu.

Gdzie sprawdzę wyniki losowania?

Wyniki losowania możesz sprawdzić oglądając Studio LOTTO na antenie TVP 3 oraz na www.lotto.pl. Wyniki sprawdzisz także w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO.

Czy mogę zagrać o pensję wyższą niż 5000 złotych miesięcznie przez 20 lat?

Tak. Ty decydujesz, o jaką pensję chcesz grać. Zwiększając stawkę w grze, możesz zagrać o 10 000 zł, 15 000 zł, 20 000 zł, 25 000 zł, a nawet 50 000 zł miesięcznie przez 20 lat, a w Ekstra Premii o 200 000 zł, 300 000 zł, 400 000 zł, 500 000 zł lub 1 000 000 zł wypłacane jednorazowo.

Czy główna wygrana w Ekstra Pensji podlega dziedziczeniu?

Tak, jest to świadczenie podlegające dziedziczeniu.

Czy po odbiór głównej wygranej w Ekstra Pensji muszę zgłaszać się osobiście?

Tylko przy pierwszej wypłacie, wraz z kuponem. Kolejne wypłaty dokonywane są przelewem na konto. Również w przypadku gry przez Internet, po odbiór wygranej musisz zgłosić się osobiście w Oddziale Totalizatora Sportowego.

Ile kosztuje gra?

Jeden zakład Ekstra Pensji kosztuje 5 zł. Zakład Ekstra Pensji z Ekstra Premią kosztuje 6 zł. Grając o wyższą pensję oraz premię, zwiększasz stawkę, a opłata za zakład rośnie odpowiednio do stawki.

Jak zagrać w Ekstra Pensję z Ekstra Premią?

W punktach sprzedaży należy poprosić sprzedawcę o grę z Ekstra Premią. Grając za pomocą blankietu, należy zaznaczyć odpowiednie pole. W przypadku gry przez Internet, należy zaznaczyć opcję gry z Ekstra Premią podczas zawierania zakładów. Gra z Ekstra Premią kosztuje dodatkową złotówkę do zakładu Ekstra Pensji.

Czy na blankiecie mogę zaznaczyć 5 liczb z 35 oraz wszystkie 4 liczby z 4 (zamiast 1 z 4)?

Tak. Taki sposób gry zwiększa szansę na główną wygraną. Grając z Ekstra Premią, uzyskujesz 8 zakładów – 4 Ekstra Pensji i 4 Ekstra Premii z tym samym zestawem 5 liczb z 35, ale różnymi liczbami z puli czterech. Wystarczy, że trafisz 5 liczb z 35, a w Ekstra Pensji 5000 złotych miesięcznie przez 20 lat oraz dodatkowe 75 000 zł jest Twoje! W Ekstra Premii odbierzesz 100 000 zł oraz dodatkowe 7 500 zł. Ponieważ skreślone w ten sposób liczby utworzą cztery zakłady Ekstra Pensji z Ekstra Premią, opłata za zakład wzrośnie czterokrotnie. Zwiększ stawkę, a Twoje wygrane wzrosną.

Kiedy odbywa się losowanie Ekstra Premii?

Losowanie Ekstra Premii odbywa się codziennie bezpośrednio po losowaniu Ekstra Pensji.

Czy mogę zagrać w Ekstra Premię bez gry w Ekstra Pensję?

Ekstra Premia to dodatek do Ekstra Pensji, można zatem zagrać w Ekstra Premię wyłącznie grając w Ekstra Pensję.

Czy w Ekstra Premii mogę wytypować inne liczby niż w zakładzie Ekstra Pensji?

W zakładzie Ekstra Premii znajdują się takie same liczby, jak w zakładzie Ekstra Pensji, do którego dokupiona została opcja Ekstra Premia. Ekstra Premia jest dodatkową szansą dla liczb z zakładu Ekstra Pensji.

Czy w jednym losowaniu można wygrać i w Ekstra Pensję i w Ekstra Premię?

Tak. Jeżeli w losowaniu Ekstra Pensji i w losowaniu Ekstra Premii część liczb się powtórzy, taka sytuacja jest możliwa. Na przykład, jeżeli wytypujemy liczby 1, 2, 3, 4, 5 oraz 3 i takie padną w losowaniu Ekstra Pensji, zaś w losowaniu Ekstra Premii padną liczby 2, 3, 4, 5, 12 oraz 4, trafiamy główną wygraną w Ekstra Pensji i 25 zł w Ekstra Premii. Zostaną nam wypłacone obie wygrane.

Czy mogę zagrać w Ekstra Premię na części z zawieranych przeze mnie zakładów?

Ekstra Premia dotyczy wszystkich zakładów na kuponie. Grając na chybił trafił należy poinformować sprzedawcę, ile zakładów z Ekstra Premią chcemy zawrzeć, a ile bez niej. Otrzymamy wtedy jeden kupon z określoną liczbą zakładów z Ekstra Premią, drugi z zakładami bez Ekstra Premii. W przypadku gry za pomocą blankietu, jeżeli zawieramy na jednym blankiecie 8 zakładów Ekstra Pensji i zaznaczymy opcję Ekstra Premia, wszystkie 8 zakładów będzie z Ekstra Premią. Koszt takiego kuponu wyniesie 40 złote za Ekstra Pensję (8 x 5 zł) oraz 8 złotych za Ekstra Premię (8 x 1 zł), łącznie 48 złotych. Oczywiście możemy podzielić nasze zakłady wypełniając dwa blankiety, np. z czterema zakładami z Ekstra Premią na jednym blankiecie i czterema zakładami bez Ekstra Premii na drugim. To samo w przypadku gry przez Internet - jeśli gramy z Ekstra Premią, dotyczy ona wszystkich zakładów na kuponie.

Czy w losowaniu Ekstra Premii mogą paść liczby z losowania Ekstra Pensji?

Tak. Ekstra Pensja i Ekstra Premia losowane są w dwóch osobnych maszynach losujących. Wynik losowania jednej gry nie ma wpływu na wynik losowania drugiej.

Czy główna wygrana w Ekstra Pensji jest opodatkowana?

Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to wszystkich wygranych w Ekstra Pensji i Ekstra Premii. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w Ekstra Pensji i Ekstra Premii?

Prawdopodobieństwo głównej wygranej w obu grach to 1:1 298 528, a wygranej dowolnego stopnia to 1:7,20.

Keno

Gdzie mogę zagrać w Keno?

W Keno zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Keno w punktach sprzedaży?

Typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie. Możesz wybrać liczby za pomocą blankietu, na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix). Jeśli dodasz opcję Mnożnik, możesz zwielokrotnić wygraną. Możesz zwiększyć stawkę, by wygrać jeszcze więcej. Określasz także liczbę losowań, w których chcesz wziąć udział.

Jak grać w Keno przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć konto gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz od 1 do 10 liczb w zakładzie. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Dodaj Mnożnik i zwiększ stawkę, by wygrać więcej. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy mogę zagrać?

W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.54. Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem krótkich przerw technicznych i serwisowych.

W jakich godzinach odbywają się losowania?

Losowania Keno odbywają się co 4 minuty, codziennie, w godzinach 6:34 – 23:54. Każdego dnia odbywa się aż 261 losowań Keno.

Ile można wygrać w Keno?

Najwyższa wygrana w Keno przy pojedynczej stawce to 200 000 zł, jednak zwiększając stawkę możesz wygrać nawet 2 000 000 zł, a grając dodatkowo z Mnożnikiem – nawet 20 000 000 zł.

Jak zwiększyć wygraną w Keno?

W Keno to Ty decydujesz, o jakie wygrane chcesz zagrać. Wygrane zależą od tego, ile liczb typujesz. By je zwiększyć, zagraj z wyższą stawką. Wyższa stawka to tyle samo razy wyższe wygrane. Dodatkowo, wygrane możesz zwiększyć, grając z Mnożnikiem zależnie od wylosowanej wartości Mnożnika.

Co to jest Mnożnik?

To dodatkowa opcja w grze, dzięki której możesz wygrać więcej. Mnożnik może wynieść x1, x2, x3, x4, x5, x10 i oznacza ile razy zwiększy się Twoja wygrana. Losowanie Mnożnika odbywa się przed każdym losowaniem wyników Keno. Zakład z pojedynczą stawką i Mnożnikiem kosztuje 4,00 zł. Jeśli grasz z wyższą stawką, opłata rośnie wraz z nią.

Ile kosztuje Keno?

Zakład Keno z pojedynczą stawką kosztuje 2,00 zł. Opłata za zakład składa się ze stawki za zakład w wysokości 1,60 zł oraz dopłaty w wysokości 25% stawki - 0,40 zł. Dopłata w całości przeznaczana jest na fundusze celowe przeznaczone m.in. na wspieranie sportu, kultury oraz ochrony zdrowia. Jeśli grasz z wyższą stawką, opłata rośnie wraz z nią.

Ile kosztuje Keno z Mnożnikiem?

Zakład Keno z pojedynczą stawką i Mnożnikiem kosztuje 4,00 zł. Jeśli grasz z wyższą stawką, opłata rośnie wraz z nią.

Czy mogę zagrać na więcej niż jedno losowanie?

W Keno możesz zagrać na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 lub nawet 50 kolejnych.

Jakie są szanse na wygraną w Keno?

Szansa na wygraną w Keno zależy od tego, ile liczb wybierasz. Średnio, szansa na jakąkolwiek wygraną wynosi 1 : 4,36, natomiast szansa na główną wygraną za trafienie 10 z 10 liczb - 1: 2 147 181.

Gdzie można oglądać losowania Keno?

Losowania Keno można oglądać na żywo na monitorach w większości punktów LOTTO. Wizualizacje losowań obejrzysz także tu.

Gdzie można sprawdzić wyniki losowania Keno?

Wyniki możesz sprawdzić w punktach LOTTO, na stronie lotto.pl lub aplikacji mobilnej LOTTO. Jeśli często wybierasz te same liczby lub grasz na wiele losowań, polecamy skorzystanie z wyszukiwarki, za pomocą której dowiesz się, ile z Twoich liczb padło w wybranym losowaniu.

Skąd wiem, na które losowanie gram?

Na każdym kuponie Keno znajduje się informacja o godzinie i dacie zawarcia zakładu oraz o numerach losowań, na które zakład został zawarty. Te same informacje znajdziesz na podsumowaniu zawarcia zakładu i w historii gier na Twoim koncie gracza, jeśli grasz przez internet.

Jak wygląda losowanie Keno?

Losowania Keno odbywają się elektronicznie. Wyniki losowań wyniki prezentowane są na monitorach w punktach LOTTO – najpierw losowanie Mnożnika, a następnie wylosowane liczby. Losowanych jest 20 liczb z puli 70.

Czy w Keno są kumulacje?

W Keno nie ma kumulacji. Wygrane mają stałą wysokość określoną w tabeli i zależą od tego, ile liczb typujesz, ile liczb trafiasz i z jaką grasz stawką.

Co to jest blankiet?

Blankiet to druk dostępny w punkcie LOTTO, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Czy jeśli często wybieram te same liczby, to za każdym razem trzeba wypełniać blankiet?

Jeśli chcesz zagrać na te same liczby, stawkę i liczbę losowań, wystarczy podać sprzedawcy stary kupon i poprosić o ponowną grę. Możliwość ta dostępna jest dla kuponów nie starszych niż 90 dni. Grając przez Internet, możesz zapisać kupon z ulubionymi liczbami na koncie gracza i wykorzystać go w każdej chwili.

Co to jest kupon?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz termin losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Czy od wygranych w Keno pobierany jest podatek, w jakiej wysokości i czy odprowadza go Totalizator Sportowy, czy wygrywający?

Tak. Od wygranych wyższych niż 2280 zł pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty. Jest on potrącany automatycznie przy wypłacie wygranej.

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Na przykład, grając na 8 liczb może samodzielnie wytypować 5 liczb w zakładzie ze zbioru od 1 do 70 liczb, pozostałe 3 liczby będą wytypowane na chybił trafił, a zakład także będzie oznaczony jako mieszany. ­­­Może też w całym zakładzie wytypować tylko 1 liczbę z zakresu od 1 do 70 liczb, a przy wyborze pozostałych zdać się na los. Ta sama zasada obowiązuje dla zakładów systemowych. Samodzielnie należy wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Kaskada

Co to jest Kaskada?

Kaskada to loteria pieniężna, w której uczestniczy się poprzez zakup losu, na którym znajdują się liczby z zakresu od 1 do 24 podzielone na dwa zestawy po 12 liczb w każdym. Zestawy liczb wybierane są losowo. Grający nie może samodzielnie typować liczb na losie.

Gdzie mogę zagrać w Kaskadę?

W Kaskadę zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Kaskadę w punktach sprzedaży?

To proste - wystarczy poprosić sprzedawcę o los Kaskady. Los kosztuje 2 zł.

Jak zagrać w Kaskadę przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć Konto Gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Za 2 zł kup los na najbliższe losowanie. Więcej informacji znajdziesz tu.

Ile kosztuje los Kaskady?

Jeden los kosztuje 2 zł.

Czy w Kaskadę można grać na więcej niż jedno losowanie?

Tak. W punkcie sprzedaży, można grać na najbliższe lub dowolne z 5 kolejnych losowań. W przypadku gry przez Internet, kupujemy los na najbliższe losowanie. Dodatkowo, możemy aktywować opcję subskrypcji, dzięki której na każde losowanie los będzie kupowany automatycznie. Należy pamiętać, że na każde z losowań zostaną wydane nowe losy z puli na dane losowanie – nie będą to te same zestawy liczb.

Skąd wiem, na które losowanie gram?

Na każdym losie znajduje się informacja o dacie i godzinie losowania. Los na losowanie o 14:00 przy dacie losowania ma rzymską cyfrę „I”, na losowanie o 22:00 rzymską cyfrę „II”. W przypadku gry przez Internet informację o dacie i godzinie losowania znajdziesz w podsumowaniu zakupu i w historii transakcji.

Czy na jeden los może zostać wylosowanych kilka wygranych?

Nie. Na każdy los z wylosowanymi liczbami może przypaść tylko jedna wygrana. Jeśli chcesz wygrać więcej, po prostu kup kilka losów Kaskady.

Czy od wygranych w Kaskadę pobierany jest podatek, w jakiej wysokości i czy odprowadza go Totalizator, czy wygrywający?

Tak. Od jednorazowych wartości wygranych powyżej 2280 zł pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty. Jest on potrącany automatycznie przy wypłacie wygranej.

Szybkie 600

Gdzie mogę zagrać w Szybkie 600?

W Szybkie 600 zagrasz w jednym z naszych punktów sprzedaży oznaczonych logo LOTTO, przez Internet na stronie lotto.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej LOTTO.

Jak grać w Szybkie 600 w punktach sprzedaży?

Wybierasz 6 z 32 liczb. Możesz wytypować własne liczby, grając za pomocą blankietu, zagrać na chybił trafił lub w sposób mieszany (Mix). Możesz zwiększyć stawkę, by wygrać więcej. Określasz także liczbę losowań, w których chcesz wziąć udział.

Jak grać w Szybkie 600 przez Internet?

Zarejestruj się na stronie lotto.pl, aby utworzyć konto gracza i brać udział w grze bez wychodzenia z domu. Tak jak w punktach sprzedaży, typujesz 6 z 32 liczb. Możesz wybrać własne liczby lub grać na chybił trafił. Zwiększ stawkę, by wygrać więcej. Więcej informacji znajdziesz tu.

Kiedy mogę zagrać?

W naziemnych punktach sprzedaży zagrasz codziennie w godzinach działania systemu sprzedaży, czyli od 6.30 do 23.52. Przez Internet możesz grać przez całą dobę z wyjątkiem krótkich przerw technicznych i serwisowych.

W jakich godzinach odbywają się losowania?

Losowania Szybkie 600 odbywają się co 4 minuty, codziennie, w godzinach 6:36 – 23:52. Każdego dnia odbywa się aż 260 losowań Szybkie 600.

Ile można wygrać w Szybkie 600?

Najwyższa wygrana w Szybkie 600 przy pojedynczej stawce to 600 zł wypłacanych co tydzień przez rok, jednak zwiększając stawkę możesz wygrać nawet 6000 zł wypłacanych co tydzień przez rok.

Na czym polega PREMIA?

PREMIA zależy od wpłaconych przez graczy stawek i kumuluje się z losowania na losowanie. Przed każdym losowaniem Szybkie 600 odbywa się losowanie decydujące o tym czy PREMIA zostanie doliczona do jednego z pięciu stopni wygranych występujących w grze. PREMIA jest dzielona proporcjonalnie na wszystkie wygrane, które padną w danym stopniu.

Ile kosztuje Szybkie 600?

Pojedynczy zakład Szybkie 600 kosztuje 2,00 zł. Opłata za zakład składa się ze stawki za zakład w wysokości 1,60 zł oraz dopłaty w wysokości 25% stawki - 0,40 zł. Dopłata w całości przeznaczana jest na fundusze celowe przeznaczone m.in. na wspieranie sportu, kultury oraz ochrony zdrowia.

Czy mogę zagrać na więcej niż jedno losowanie?

W Szybkie 600 możesz zagrać na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 20, 25, 30 35, 40, 45 albo nawet 50 kolejnych losowań.

Jakie są szanse na wygraną w Szybkie 600?

Prawdopodobieństwo głównej wygranej w grze to 1: 906 192, a wygranej dowolnego stopnia to 1:3,22.

Gdzie można oglądać losowania Szybkie 600?

Losowania Szybkie 600 można oglądać na żywo na monitorach w większości punktów LOTTO. Wizualizacje losowań obejrzysz także tu.

Gdzie można sprawdzić wyniki losowania Szybkie 600?

Wyniki możesz sprawdzić w punktach LOTTO, na stronie lotto.pl lub w aplikacji mobilnej LOTTO. Jeśli często wybierasz te same liczby lub grasz na wiele losowań, polecamy skorzystanie z wyszukiwarki, za pomocą której dowiesz się, ile z Twoich liczb padło w wybranym losowaniu.

Skąd wiem, na które losowanie gram?

Na każdym kuponie Szybkie 600 znajduje się informacja o godzinie i dacie zawarcia zakładu oraz o numerach losowań, na które zakład został zawarty. Te same informacje znajdziesz na podsumowaniu zawarcia zakładu i w historii gier na Twoim koncie gracza, jeśli grasz przez internet.

Jak wygląda losowanie Szybkie 600?

Losowania Szybkie 600 odbywają się elektronicznie. Wyniki losowań wyniki prezentowane są na monitorach w punktach LOTTO – najpierw losowanie PREMII, a następnie wylosowane liczby. Losowanych jest 6 z 32 liczb.

Czy w Szybkie 600 są kumulacje?

W grze Szybkie 600 nie ma kumulacji. Wygrane mają stałą wysokość określoną w tabeli i zależą od tego, ile liczb trafiasz i z jaką grasz stawką. Mechanizm kumulacji występuje w PREMII, która może stanowić dodatkową wygraną w Szybkim 600. Jeśli w stopniu, do którego została przypisana PREMIA nie pada wygrana lub w wyniku losowania PREMIA nie jest doliczana do wygranych uzyskanych w danym losowaniu, PREMIA kumuluje się.

Co to jest blankiet?

Blankiet to druk dostępny w punkcie LOTTO, na którym zaznaczasz wybrane przez siebie liczby i opcje w grze. Po wypełnieniu blankietu oddajesz go sprzedawcy i otrzymujesz wydruk z terminala (kupon) potwierdzający Twój udział w grze – jedynie na jego podstawie można wypłacić wygrane w Szybkie 600. Blankiet nie jest dowodem udziału w grze.

Czy jeśli często wybieram te same liczby, to za każdym razem trzeba wypełniać blankiet?

Jeśli chcesz zagrać na te same liczby, stawkę i liczbę losowań, wystarczy podać sprzedawcy stary kupon i poprosić o ponowną grę. Możliwość ta dostępna jest dla kuponów nie starszych niż 90 dni. Grając przez Internet, możesz zapisać kupon z ulubionymi liczbami na koncie gracza i wykorzystać go w każdej chwili.

Co to jest kupon?

Kupon to wydruk z terminala (lottomatu), który otrzymujesz od sprzedawcy, grając w punktach LOTTO. Znajdują się na nim najważniejsze informacje o Twoim udziale w grze, m.in. nazwa gry, Twoje liczby oraz termin losowania. Uwaga! Kupon jest niezbędny do wypłaty wygranej. W przypadku gry przez sieć Internet, kupon to zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego Konta Gracza.

Czy od wygranych w Szybkie 600 pobierany jest podatek, w jakiej wysokości i czy odprowadza go Totalizator Sportowy, czy wygrywający?

Tak. Od wygranych wyższych niż 2280 zł pobierany jest zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wygranej kwoty. Jest on potrącany automatycznie przy wypłacie wygranej.

Co to jest zakład mieszany - Mix?

Zawierając zakład w opcji Mix możesz wytypować część liczb samodzielnie, a pozostałe zostaną dolosowane przez system na chybił trafił. Zawierając zakład Szybkie 600 możesz samodzielnie wytypować 3 liczby w zakładzie, pozostałe 3 liczby będą wytypowane na chybił trafił, a zakład taki będzie oznaczony jako mieszany. ­­­Możesz też w całym zakładzie wytypować tylko 1 liczbę z zakresu od 1 do 32 liczb, a przy wyborze pozostałych zdać się na los. Samodzielnie można wytypować o jedną liczbę mniej niż jest wymagana w zakładzie.

Jak można zawrzeć zakład Mix?

Zakład Mix można zawrzeć dyktując swoje liczby sprzedawcy lub zaznaczając odpowiednie pole na blankiecie.

Super Szansa

Dlaczego nie mogę już zagrać w Super Szansę?

26 listopada 2022 r. zakończyliśmy sprzedaż gry Super Szansa. Tego dnia odbyło się ostatnie losowanie tej gry. Portfolio gier LOTTO zmienia się - słuchamy grających, szukamy świeżych, ciekawych rozwiązań i pracujemy nieustanie nad naszą ofertą. Dlatego proponujemy nowe formy rozrywki, jak np. najmłodsze Gierki, nowe Zdrapki czy dodatki jak Mnożnik w Keno, a rezygnujemy z innych, teraz z Super Szansy. Zachęcamy do skorzystania z wielu innych gier LOTTO!

Do kiedy mogę wypłacić wygraną z ostatniego losowania gry?

Wypłata wygranych IV, V, VI i VII stopnia odbywa się w dniu losowania lub w okresie do 60 (sześćdziesięciu) dni liczonym od dnia następującego po dniu losowania. Natomiast wypłata wygranych I, II i III stopnia odbywa się w okresie do 60 (sześćdziesięciu) dni liczonym od dnia następującego po dniu losowania.

Ile można wygrać?

W Super Szansie występuje VII stopni wygranych. Wygrane w każdym stopniu mają gwarantowaną wysokość zgodnie z poniższym opisem.

ilemoznawygrac.jpg

Jak sprawdzić wygraną?

Wygrywasz, jeśli kolejne cyfry numeru Super Szansy na Twoim kuponie pokrywają się z cyframi wylosowanego numeru. Zgodność cyfr sprawdzasz zawsze od prawej strony. Wygrywasz trafiając ostatnią cyfrę, dwie ostatnie, trzy ostatnie, itd. Na przykład, jeśli numer Super Szansy z Twojego kuponu to 2 5 7 3 5 6 6, a wylosowany zostanie numer 4 7 7 3 5 6 6, to trafiasz pięć kolejnych cyfr od końca numeru, a tym samym wygrywasz 10 000 zł.

jaksprawdzicwygrana.jpg

Gdzie mogę sprawdzić wyniki?

Wyniki losowań Super Szansy publikowane są na www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej LOTTO. Sprawdzisz je także pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w każdym punkcie sprzedaży LOTTO.

Gra Online

Dlaczego muszę się zarejestrować i podać swoje dane osobowe?

Podanie danych osobowych w procesie rejestracji jest wymagane i wynika z zapisów Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Przed przystąpieniem do udziału w grach jesteśmy zobowiązani do zweryfikowania Twojej tożsamości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak rejestracji uniemożliwi Ci korzystanie w pełni z serwisu. Dokładamy wszelkich starań, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, w trosce o ochronę Twoich danych osobowych.

Jak mogę się zarejestrować?

Na stronie www.lotto.pl udostępniamy 2 sposoby rejestracji:

Możesz zarejestrować się wypełniają FORMULARZ – konto będziesz musiał zweryfikować przy pomocy dowodu osobistego lub paszportu w przypadku rejestracji obcokrajowców.

Możesz zarejestrować się przez BANK - jeśli jesteś klientem jednego z banków, z którymi współpracujemy (lista banków dostępna na naszej stronie) – konto będzie zweryfikowane przez Twój bank – nie musisz weryfikować się przy użyciu dowodu osobistego.

Wskazówki dotyczące rejestracji konta gracza.

Podaj swój adres e-mail, który będzie niezbędny do dokończenia procesu rejestracji.

Uwaga! Jeżeli rejestracja odbyła się przed 16-09-2021 – wówczas loginem będzie albo nazwa użytkownika (gdy rejestracja odbyła się  za pomocą formularza) lub adres e-mail (gdy rejestracja odbyła się przez Bank). Jeśli rejestracja nastąpiła po 16-09-2021 loginem ZAWSZE będzie adres e-mail.

Utwórz hasło, za pomocą którego będziesz logować się do serwisu.

Nadaj Kod do odzyskania hasła - zapamiętaj lub zapisz kod, gdyż będzie Ci potrzebny, jeśli zapomnisz hasło i będziesz chciał je zmienić.

Dane wpisywane w formularzu rejestracyjnym musza być identyczne z danymi zawartymi na dowodzie osobistym.

Nie wpisuj zdrobnień imion typu: Jarek, Ania, Maciek.

Uwaga! Jeśli posiadasz tylko jedno imię, pole „Drugie imię” pozostaw puste.

Pamiętaj! Używaj polskich znaków! Wpisanie danych bez polskich znaków spowoduje negatywną weryfikację konta i konieczność przejścia procesu rejestracji od nowa.

Dlaczego potrzebujecie skanu mojego dowodu tożsamości? Jak przechowujecie te dane?

Na mocy Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, przed przystąpieniem do udziału w grach realizowanych w ramach Systemu Interaktywnego jesteśmy zobowiązani do zweryfikowania Twojej tożsamości. Dane znajdujące się na Twoim dokumencie tożsamości możesz nam podać, według Twojego wyboru, trzema kanałami komunikacji:

 1. rejestrując się do Systemu Interaktywnego (przez stronę www.lotto.pl)

 2. poprzez okazanie dokumentu tożsamości w Oddziale Totalizatora Sportowego

 3. w wybranych kolekturach na terenie kraju, listę kolektur znajdziesz na stronie www.lotto.pl

Podczas rejestracji pytacie mnie o to, czy pełnię eksponowane stanowisko polityczne. Co to oznacza i dlaczego o to pytacie?

Wymaga tego od nas Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W myśl zapisów tej Ustawy eksponowane stanowisko polityczne dotyczy osób piastujących wysokie funkcje w państwie – są to między innymi członkowie rządu, parlamentu, organów administracyjnych i osoby pełniące funkcje zarządcze w państwowych spółkach. Do tego grona zaliczamy też członków ich rodzin i bliskich współpracowników. Jeżeli nie wiesz, czy spełniasz te kryteria, sprawdź definicję w Rozporządzeniu Rady Ministrów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie wykazu krajowych stanowisk i funkcji publicznych będących eksponowanymi stanowiskami politycznymi.

Jeżeli zaznaczyłeś to pole, a nie jesteś osobą o wyżej wymienionym statusie – zaloguj się do swojego konta, następnie w prawej górnej części ekranu kliknij swoje imię, otworzy się drzewko nawigacyjne, na którym należy wybrać „Moje dane”. Zostaniesz przeniesiony na podstronę, gdzie należy wybrać zakładkę „Oświadczenia i zgody” i w sekcji „Dodatkowe ustawienia i dane” zaznacz „Nie” przy oświadczeniu: „Jestem PEP…”, a następnie przewiń stronę do samego dołu i kliknij „Zapisz”.

Co to jest bankowość prywatna i dlaczego o to pytacie?

Bankowość prywatna to usługi świadczone przez banki dla najbardziej zamożnych klientów indywidualnych, obejmujące przede wszystkim długoterminowe zarządzanie ich aktywami finansowymi oraz obsługę ich bieżących potrzeb finansowych. Posiadania powyższych informacji wymaga od nas Ustawa z dnia 1 marca 2018 o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Kim jest beneficjent rzeczywisty?

Beneficjent rzeczywisty – rozumie się przez to każdą osobę fizyczną sprawującą bezpośrednio lub pośrednio kontrolę nad klientem poprzez posiadane uprawnienia, które wynikają z okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiające wywieranie decydującego wpływu na czynności lub działania podejmowane przez klienta, lub każdą osobę fizyczną, w imieniu której są nawiązywane stosunki gospodarcze lub jest przeprowadzana transakcja okazjonalna.

Jak zrobić skan dowodu osobistego?

Jeżeli jesteś nowo zarejestrowanym graczem, po zalogowaniu na swoje konto gracza wybierz Moje Konto a następnie Zweryfikuj Konto. Jeśli masz już przygotowany zdjęcie lub skan dowodu osobistego w celu dokończenia rejestracji – kliknij „Formularz”.

Należy wykonać zdjęcia dowodu osobistego z aktualna datą ważności jednocześnie stosując się do poniższych wytycznych:

 • Sugerowane przeglądarki internetowe: Mozilla Firefox i Google Chrome.
 • Zdjęcia powinny być dobrej jakości, kolorowe (system odrzuca czarno-białe) a dane na nich zawarte, czytelne i wyraźne.
 • Proponowane tło dla dodawanych zdjęć to czarne lub białe.
 • Zdjęcia powinny mieścić się w przygotowanych dla nich ramkach, przy czym należy zachować niewielki odstęp pomiędzy krawędzią dokumentu, a wspomnianą ramką (widoczność tła).
 • Akceptowalny format pliku ze zdjęciem to wersja graficzna np. JPG, JPEG, TIFF (system odrzuca format PDF).
 • Zdjęcia nie mogą zawierać dodatkowych symboli umieszczonych przez Gracza.
 • Zdjęcia nie mogą zawierać refleksów światła oraz cieni. Najlepszy i oczekiwany efekt można uzyskać wykorzystując światło dzienne np. wykonanie fotografii dowodu umieszczonego na parapecie, przy oknie. 
 • Kolejność wgrywania zdjęć: najpierw tył (rewers), potem przód (awers).
 • Weryfikację konta można przeprowadzić również bez uprzedniego wykonywania zdjęć w „Moje dane” > „Zweryfikuj konto” > „Formularz” > „Wykonaj zdjęcia teraz”   - przy wykorzystaniu wbudowanej kamery w urządzeniu, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Ile mam czasu na aktywację Konta Gracza po otrzymaniu linku aktywacyjnego?

Masz 7 dni na potwierdzenie adresu e-mail, jeśli tego nie zrobisz, po upływie tego czasu Konto Gracza zostanie usunięte.

Nie dotarł do mnie link aktywacyjny. Co mam zrobić?

Sprawdź foldery SPAM, Powiadomienia, w swojej skrzynce mailowej, możliwe że wiadomość z linkiem trafiła właśnie tam. Jeżeli wiadomości nie ma w spamie, skontaktuj się z naszą Obsługą Klienta.

Jak zamknąć konto tymczasowe?

Jeżeli saldo ePortfela wynosi 0 PLN, gracz może samodzielnie zamknąć konto gracza (należy wejść w zakładkę Moje konto i następnie Usunięcie konta). Jeśli saldo jest większe niż 0 PLN są 2 możliwości:

 1. Gracz musi zweryfikować tożsamość, tak aby konto otrzymało status Aktywny i wtedy może wykonać procedurę zamknięcia konta (Moje konto i następnie Usunięcie konta).
 2. Gracz musi poczekać aż minie 90 dni. W 91 dniu, konto przejdzie status Zamykany – wtedy system umożliwi jeszcze graczowi logowanie do serwisu i wgranie dowodu, co jest niezbędne do wypłaty środków z ePortfela. Po 30 dniach konto przejdzie w status Zamknięty. Gdy konto będzie w statusie Zamknięty, jedyny sposób, żeby wypłacić środki z ePortfela to wizyta w Oddziale TS, gdzie nastąpi weryfikacja tożsamości i wypłata środków.

Co oznacza niezweryfikowane Konto Gracza?

Niezweryfikowane konto gracza to status Konta Gracza, w którym Gracz dokonał rejestracji oraz przeszedł pozytywnie proces weryfikacji adresu e-mail, ale nie zweryfikował swoich danych osobowych. Konto niezweryfikowane wygasa po upływie 30 dni, jeżeli nie zostanie zweryfikowana tożsamość (nie zostanie uzyskany status gracza Konto Aktywne). Konto niezweryfikowane uniemożliwia dokonywanie wpłat i grę za realne środki.

Jak zmienić konto niezweryfikowane na konto Aktywne?

Po zalogowaniu na konto niezweryfikowane z pozycji “Moje konto” lub „Moje dane” Gracz może dokończyć aktywację konta klikając „Zweryfikuj konto” (zarówno wgrywając obraz dowodu osobistego, jak i przez bank). Po poprawnej weryfikacji automatycznie nastąpi pełna aktywacja konta gracza. Gracz może dokonać weryfikacji konta także w dowolnym Oddziale TS bądź wybranych kolekturach (mapa kolektur dostępna na stronie: https://www.lotto.pl/kontakt/mapa-punktow-lotto).

Ile mam czasu na przesłanie obrazu dowodu osobistego?

Masz 30 dni na przesłanie obrazu dowodu osobistego. Jeżeli nie otrzymamy obrazu w tym czasie, Konto Gracza przejdzie w status Zamykany i po upływie kolejnych 30 dni zostanie zamknięte.

Zmieniłem dowód tożsamości – jak mogę uaktualnić dane?

W celu aktualizacji danych, które uległy zmianie w dokumencie tożsamości, zapraszamy do najbliższego Oddziału Totalizatora Sportowego. Mapa oddziałów znajduje się tutaj. Możesz również dokonać aktualizacji kontaktując się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy muszę mieć włączone usługi lokalizacyjne? Jak mogę włączyć geolokalizację w przeglądarce ?

Nasze gry są dostępne tylko na terenie Polski. Zgodnie z Regulaminem Przystąpienia do Gier Liczbowych oraz Loterii Pieniężnych urządzanych przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o. przez sieć Internet warunkiem korzystania z Serwisu jest wyrażenie zgody na lokalizację urządzenia, za pomocą którego korzystasz z systemu. W związku z tym prosimy o włączenie w swojej przeglądarce internetowej usług lokalizacyjnych dla naszej strony.

Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/142065?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=pl

Safari: https://support.apple.com/pl-pl/HT5403

Firefoxhttps://support.mozilla.org/pl/kb/czy-firefox-udostepnia-moje-polozenie-stronom?redirectlocale=en-US&redirectslug=does-firefox-share-my-location-web-sites

Edge: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4468240/windows-10-location-service-and-privacy

Zapomniałem hasła. Jak mogę je odzyskać?

Na ekranie logowania kliknij 'Nie pamiętam hasła'. Zostaniesz przekierowany do strony z procedurą odzyskiwania hasła. Pamiętaj! Nigdy nie podawaj swojego hasła osobom postronnym. System będzie prosił o podanie Twojego hasła tylko i wyłącznie podczas rejestracji oraz każdorazowego logowania.

Błędnie wpisałem hasło i zablokowałem sobie dostęp do konta?

Konto blokuje się zazwyczaj po pięciu niepoprawnych próbach wprowadzenia hasła. Wystarczy odczekać 30 minut i dostęp do logowania zostanie automatycznie odblokowane ponownie.

Gdzie mogę zmienić Kod do odzyskiwania hasła?

Zmiana kodu do odzyskiwania hasła dostępna jest z poziomu Twojego konta w zakładce „Moje Dane”.

Nie mogę się zalogować – wyświetla się komunikat „Login i/lub hasło się nie zgadza”.

Jeśli swoje Konto Gracza zakładałeś przed 16-09-2021 rejestrując się przez FORMULARZ wyświetlający się komunikat "Login i/lub hasło się nie zgadza" oznacza, że próbujesz się zalogować za pomocą np. adresu e-mail. W polu logowania należy podać NAZWĘ UŻYTKOWNIKA, gdyż system nie pozwoli na zalogowanie, gdy będziesz próbował wpisać adres e-mail. Natomiast, jeśli swoje Konto Gracza rejestrowałeś przez BANK - logować się w serwisie możesz albo adresem e-mail albo nazwą użytkownika, w zależności od tego czy podczas rejestracji jako nazwę użytkownika podałeś swój adres e-mail czy ustanowiłeś inną, unikalną nazwę użytkownika.

Wyżej podana zasada nie dotyczy kont rejestrowanych od 16-09-2021 – niezależnie od tego czy rejestracja była wykonana przez Formularz czy przez Bank.

Dlaczego przy każdym uruchomieniu aplikacji LOTTO muszę się ponownie logować?

Podyktowane jest to troską o bezpieczeństwo Twoich danych oraz Twoich środków na grę. Nie chcemy, żeby ktoś niepowołany dostał się do Twojego Konta Gracza.

Moje Konto jest zablokowane. Dlaczego? Jak mogę je odblokować?

Jeżeli podczas logowania pięć razy z rzędu podasz nieprawidłowe hasło, zablokujemy Konto Gracza na 30 minut. Po upływie tego czasu możesz zalogować się ponownie. Konto Gracza może zostać odblokowane przed upływem tego czasu przez Obsługę Klienta. Innym przypadkiem może być wyczerpanie Twojego limitu czasowego na korzystanie z Konta Gracza. W takim przypadku musisz poczekać na odnowienie się limitu. Nasza Obsługa Klienta nie może przyspieszyć tego terminu. Kolejnym przypadkiem, kiedy nie będziesz mógł zalogować się do Konta Gracza, jest skorzystanie z opcji zawieszenia lub samowykluczenia. Blokada Konta Gracza potrwa wtedy odpowiednio 24 godziny lub 90 dni. Nasza Obsługa Klienta nie może przyspieszyć tego terminu.

Zapomniałem loginu, kodu do odzyskiwania hasła lub adresu e-mail. Jak mogę go odzyskać?

Skontaktuj się z Obsługą Klienta, która może wymagać od Ciebie odpowiedzi na pytania dotyczące Twoich danych osobowych w celu weryfikacji Twojej tożsamości.

Czy mogę zmienić nazwę użytkownika?

Nie. Twoja unikalna nazwa użytkownika służy do identyfikacji Twojego Konta Gracza i nie może zostać zmieniona.

Czy mogę posiadać dwa Konta Gracza?

Nie. Zgodnie z regulaminem serwisu możesz posiadać tylko jedno Konto Gracza.

Dlaczego nie mogę zalogować się na kilku urządzeniach jednocześnie?

Podyktowane jest to troską o bezpieczeństwo Twoich danych oraz Twoich środków do gry. Nie chcemy, żeby ktoś niepowołany dostał się do Twojego Konta Gracza.

Dlaczego zostałem wylogowany z systemu?

Możesz zostać wylogowany z kilku powodów:

 • kiedy zalogujesz się w tym samym czasie na innym urządzeniu,
 • kiedy Twój limit czasowy zostanie osiągnięty,
 • kiedy Twoja sesja wygaśnie z powodu bezczynności.

Skąd mogę pobrać aplikację LOTTO?

Dla urządzeń z systemem operacyjnym Android aplikację pobierzesz bezpośrednio od nas Aplikacja na urządzenia z systemem iOS jest dostępna w AppStore.

Aplikacja dla urządzeń Huawei dostępna jest w tutaj.

Na jakich urządzeniach działa aplikacja LOTTO?

Aplikacja LOTTO działa na wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android w wersji 4.4 i wyższych oraz systemu iOS w wersji 9 i wyższych.

Jak mogę zarejestrować Konto Gracza w aplikacji LOTTO?

Zarejestruj się na lotto.pl, a następnie zaloguj się w aplikacji za pomocą tych samych danych do logowania. Nie ma możliwości rejestracji Konta Gracza w aplikacji LOTTO.

Dlaczego aplikacja dla telefonów z systemem Android nie jest dostępna w sklepie Google Play?

Regulamin sklepu Google Play nie dopuszcza do dystrybucji aplikacji służących do sprzedaży zakładów gier liczbowych i loterii pieniężnych, dlatego dla urządzeń z systemem operacyjnym Android aplikację pobierzesz bezpośrednio ze strony lotto.pl znajdziesz aplikację oraz instrukcję pobrania i instalacji.

Moja aplikacja LOTTO nie łączy się z Internetem. Co może być tego przyczyną?

W pierwszej kolejności sprawdź swoje połączenie z Internetem - czy znajdujesz się w zasięgu sieci 3G lub LTE. Sprawdź, czy masz włączone WiFi oraz czy aplikacja LOTTO w ustawieniach ogólnych Twojego smartfona lub tabletu ma określony sposób pobierania danych. W niektórych przypadkach wystarczy odczekać kilka minut i spróbować ponownie. Pamiętaj – zawsze używaj najnowszej wersji aplikacji.

Nie wyświetlają mi się elementy strony lotto.pl. Co może być przyczyną?

Prawdopodobnie musisz zaktualizować przeglądarkę internetową. Twoja przeglądarka musi wspierać technologię HTML5. Nasz serwis działa na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych.

W jakie gry LOTTO mogę zagrać przez Internet?

W internetowym systemie sprzedaży można grać w gry liczbowe (Lotto oraz Lotto Plus, Eurojackpot, Multi Multi oraz Multi Multi Plus, Ekstra Pensję oraz Ekstra Premię, Mini Lotto, Keno, Szybkie 600, loterię Kaskada oraz Gierki.

Aplikacja nie funkcjonuje jak należy. Jak zgłosić błąd?

Napisz na adres [email protected] lub przejdź do podstrony Kontakt, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy. Wybierz temat „Aplikacja mobilna” i w polu „Treść wiadomości” opisz awarię. Nie zapomnij o podaniu marki i modelu swojego smartfonu lub tabletu oraz wersji zainstalowanej aplikacji. Jeśli możesz dołącz zrzuty z ekranu telefonu z komunikatem o błędzie.

W jakich godzinach mogę grać?

W systemie sprzedaży internetowej możesz grać każdego dnia w godzinach 00:03-23:54 (00:03-23:52 w przypadku gry Szybkie 600) z wyłączeniem przerw technicznych i serwisowych. W przypadku Lotto, Mini Lotto i Ekstra Pensji w dniu losowania tych gier sprzedaż na losowanie zamykana jest o godz. 21:50, a przerwa techniczna w sprzedaży trwa do 22:10. Przerwa ta obowiązuje również dla wieczornego losowania Multi Multi oraz Kaskady. Sprzedaż na popołudniowe losowania Multi Multi i Kaskady zamykana jest o godz. 13:59. W dniach losowania Eurojackpot zawieranie zakładów Eurojackpot możliwe jest do godz. 19:00. Przerwa w sprzedaży trwa do godz. 6:30 następnego dnia. Może się zdarzyć, że zakup zakładów i losów nie będzie możliwy z powodu prowadzonych przez nas prac serwisowych. W Gierki możesz grać codziennie, przez całą dobę, z wyjątkiem krótkiej przerwy technicznej w okolicach godz. 3:00 w nocy.

Skąd będę wiedział, na które losowanie zagrałem?

Szczegóły zawartych zakładów i zakupionych losów zawsze możesz zobaczyć w zakładce Historia Gier na Twoim koncie gracza. Znajdziesz tam m.in. informacje o dacie losowania lub losowań, w których Twój kupon bierze udział, a także o aktywnych subskrypcjach.

Co to jest subskrypcja?

Subskrypcja to funkcja automatycznego zawierania zakładów lub zakupu losów na kolejne losowania w danej grze. Po jej aktywowaniu Twój kupon bierze udział w każdym kolejnym losowaniu aż do zakończenia przez Ciebie subskrypcji, wyczerpania środków na Twoim koncie gracza lub do przekroczenia limitów kwotowych na grę. Pamiętaj, jeśli grasz na chybił trafił, liczby w zakładach na każdym kolejnym kuponie w ramach Twojej subskrypcji będą od nowa typowane na chybił trafił. Dzięki subskrypcji nie ominiesz swojego szczęśliwego dnia!

Gdzie sprawdzę swoje subskrypcje?

Informację o aktywnych subskrypcjach znajdziesz wchodząc w Historię Gier, a następnie w zakładkę Subskrypcje, gdzie znajduje się historia Twoich subskrypcji na Twoim koncie gracza. Możesz tam zakończyć subskrypcję lub wznowić zakończoną subskrypcję.

Jaka jest różnica między subskrypcją a kuponem na wiele losowań?

Zawierając zakłady na wiele losowań z góry określasz liczbę losowań, w których Twój kupon weźmie udział. Opłata za cały kupon na wiele losowań pobierana jest z góry podczas zawierania zakładu. Jeśli zasubskrybujesz kupon, to będzie on brał udział w każdym kolejnym losowaniu danej gry aż do zakończenia przez Ciebie subskrypcji, wyczerpania środków na Twoim koncie gracza lub do przekroczenia limitów kwotowych na grę. Opłata za pojedynczy kupon w ramach subskrypcji będzie pobierana każdorazowo przed każdym kolejnym losowaniem.

Skąd dowiem się, czy wygrałem?

Otrzymasz powiadomienie o każdej wygranej, a informacja o niej pojawi się w zakładce Historia Gier po wcześniejszym zalogowaniu się na konto gracza. Wygrana niższa niż 2280 zł powiększy automatycznie kwotę środków na Twoim koncie gracza. Wygrane równe i wyższe niż 2280 zł nie zostaną przypisane do Twojego Konta Gracza, ale zostaną odpowiednio oznaczone w historii gier. Odbierzesz je w wybranym Oddziale Totalizatora Sportowego. Adresy Oddziałów znajdziesz: Tutaj.

Jak odebrać wygraną?

Wygrane niższe niż 2280 zł przypiszą się automatycznie do Twojego Konta Gracza. Możesz je wypłacić na swój rachunek bankowy lub przeznaczyć na dalszą grę. Po wygrane wyższe niż 2280 zł należy zgłosić się wraz z aktualnym Dowodem Osobistym do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego. Adresy Oddziałów znajdziesz tutaj. Więcej informacji o wypłacie wygranych znajdziesz na stronie lotto.pl. Przed wizytą w kasie oddziału Totalizatora Sportowego upewnij się, że dane podane w procesie rejestracji online, w szczególności numer rachunku bankowego podany do wypłaty i numer dowodu osobistego, są aktualne. Wygrana nie zostanie wypłacona jeżeli dane na Koncie Gracza nie będą zgodne z okazanym dowodem osobistym. Aktualizacji dowodu możesz dokonać także w Oddziale przed realizacją wypłaty wygranej. Wygrane w Gierkach niezależnie od ich wysokości zapiszą się na Twoim Koncie Gracza.

Czy mogę otrzymać zaświadczenie o wygranej z zakładu lub losu zakupionego przez Internet?

Tak. Na Twoje żądanie możemy wystawić imienne zaświadczenie o uzyskanej przez Ciebie wygranej. Zaświadczenie może być wystawione najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata wygranej. W przypadku wygranych równych i wyższych niż 2280 zł musisz zgłosić się po odbiór wygranej i zaświadczenia do Oddziału Totalizatora Sportowego. W przypadku wygranej niższej niż 2280 zł należy zgłosić się po odbiór zaświadczenia do Oddziału Totalizatora Sportowego z dokumentem tożsamości najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata wygranej, tj. wartość wygranej została przypisana do Konta Gracza. Adresy Oddziałów znajdziesz tutaj.

Jaki podatek zapłacę od wygranych z zakładów lub losów zakupionych przez Internet?

Każda pojedyncza wygrana wyższa niż 2280 zł, niezależnie czy została uzyskana z zakładów lub losów zakupionych przez Internet, czy w punkcie LOTTO, opodatkowana jest 10-procentowym podatkiem od wygranej potrącanym w momencie wypłaty wygranej.

W jakim czasie od losowania wygrana zasili moje Konto Gracza?

Wygrane niższe niż 2280 zł będą zasilać Twoje Konto Gracza w terminach określonych w regulaminie danej gry. Regulaminy gier określają również terminy wypłaty wygranych równych i wyższych niż 2280 zł, które nie powiększają środków na Twoim Koncie Gracza, ale odbierane są w Oddziałach Totalizatora Sportowego.

Czy mogę anulować zakład lub los zakupiony przez Internet?

Nie. Kupując gry LOTTO w Internecie, nie masz możliwości anulowania zakładu lub losu. Po potwierdzeniu przez Ciebie zakupu opłacony kupon lub los zapisuje się w historii Twoich transakcji, a z Twojego Konta Gracza pobrana zostaje opłata.

Czy gry w systemie sprzedaży internetowej mają te same szanse na wygrane?

Tak. Gry dostępne przez Internet to te same gry, których zakłady lub losy możesz kupić w naziemnych punktach sprzedaży LOTTO.

Czy gry w systemie sprzedaży internetowej mają te same losowania co w kolekturze?

Tak. Zakłady i losy zakupione przez Internet biorą udział w tych samych losowaniach, co zakłady i losy zakupione w kolekturach.

Co to jest mnożnik KENO?

Zawierając zakład w grze KENO możesz wybrać opcję gry z mnożnikiem i dzięki temu zwielokrotnić wygraną, nawet 10 razy! Mnożnik jest losowany tuż przed każdym losowaniem KENO.

Jak mogę zmienić numer rachunku bankowego w systemie sprzedaży internetowej gier LOTTO?

Możesz to wykonać poprzez kliknięcie na „Wpłać” lub „Portfel” następnie wybierz „Dodaj nową metodę płatności lub zmień numer rachunku” i „Numer rachunku bankowego do wypłaty środków”, wprowadź nowy numer rachunku i zapisz.

Jak mogę dokonać wpłaty na swoje Konto Gracza ?

Aby dokonać wpłaty, zaloguj się na swoje Konto Gracza, a następnie kliknij „Wpłać” lub „Portfel”. Wybierz odpowiednią metodę wpłaty i postępuj zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, że Twój bank może poprosić Cię o potwierdzenie transakcji – zazwyczaj wysyła Ci kod SMS do jej potwierdzenia (lub w inny sposób, w zależności od tego jak w swoim banku skonfigurowałeś metodę potwierdzenia transakcji).

Ile pieniędzy mogę wpłacić na swoje Konto Gracza?

Maksymalnie możesz wpłacić do 50 000 zł na Twoje Konto Gracza. Jednorazowa wpłata musi wynosić co najmniej 10 zł.

Ile pieniędzy mogę wypłacić z Konta Gracza?

W każdym momencie możesz wypłacić wszystkie środki jakie znajdują się na Twoim Koncie Gracza.

Czy mogę dokonać wpłaty na Konto Gracza gotówką, np. w kolekturze?

Nie. Wpłaty na Konto Gracza mogą się odbywać tylko i wyłącznie po zalogowaniu się na swoje Konto Gracza.

Czy środki na moim Koncie Gracza są oprocentowane?

Nie, środki na Twoim Koncie Gracza nie są oprocentowane.

Czy pobieracie prowizję od wpłat i wypłat z Konta Gracza?

Nie. Wpłaty i wypłaty z Konta Gracza nie są obciążane żadnymi kosztami.

Jak długo muszę czekać na moje środki po zleceniu wypłaty na mój rachunek bankowy?

Każda zlecona wypłata musi zostać zaakceptowana przez nasz dział finansowy. Transakcje są rozliczane na bieżąco, jednak w przypadkach wyjątkowych, na przykład gdy wypłata budzi podejrzenia naruszenia przepisów prawa, gdy transakcja wypłaty środków wymaga wyjaśnienia oraz w innych przypadkach niezależnych od Totalizatora Sportowego, czas wypłaty może się przedłużyć do 7 dni roboczych.

Co to jest limit czasowy na grę i czy go potrzebuję?

Limit czasowy określa maksymalny czas, który możesz spędzić zalogowany na naszej stronie w ciągu doby i miesiąca. Rejestrując się, zostaniesz poproszony o ustawienie takiego limitu, więc zastanów się ile czasu chcesz lub możesz spędzić na naszej stronie. Ustawienie limitów jest obowiązkowe i musisz to zrobić zanim przystąpisz do gry. Obowiązek wynika z zapisów Ustawy o grach hazardowych i Regulaminu Odpowiedzialnej Gry.

Co to jest limit kwotowy na grę i czy go potrzebuję?

Limit kwotowy określa maksymalną kwotę, którą możesz wydać na gry LOTTO w naszym serwisie w ciągu doby i miesiąca. Rejestrując się, zostaniesz poproszony o ustawienie takiego limitu, więc zastanów się ile pieniędzy chcesz lub możesz przeznaczyć na kupno naszych gier. Ustawienie limitów jest obowiązkowe i musisz to zrobić zanim przystąpisz do gry. Obowiązek wynika z zapisów Ustawy o grach hazardowych i Regulaminu Odpowiedzialnej Gry.

Dlaczego nie mogę zwiększyć limitu na grę od razu?

Dajemy Ci czas na zdecydowanie, czy nie podjąłeś decyzji zbyt impulsywnie. Za pierwszym razem Twoja dyspozycja zwiększenia limitu zostanie zrealizowana po 24 godzinach, za drugim razem po upływie 7 dni, trzecie i każde kolejne zwiększenie limitu zostanie zrealizowane po 90 dniach. Zawsze możesz zmniejszyć swoje limity – stanie się to automatycznie w chwili zgłoszenia.

Chyba wydaję zbyt dużo na gry LOTTO. Na jakiś czas chcę zrezygnować z zakupów. Co mogę zrobić?

Zawsze możesz zawiesić swoją aktywność i ustanowić przerwę w grze na co najmniej 24 godziny. Masz też prawo do samowykluczenia, czyli zablokowania Konta Gracza na nie krócej niż 90 dni. Dyspozycja zawieszenia aktywności oraz samowykluczenia z gry jest nieodwołalna we wskazanym przez Ciebie okresie. W tym czasie nie będziemy też do Ciebie kierować informacji handlowych. Funkcję zawieszenia Konta Gracza znajdziesz (po uprzednim zalogowaniu) w panelu Moje dane -> Zawieś konto.

Jestem na wakacjach za granicą i chcę zagrać w Lotto. Czy mogę to zrobić?

Nasze gry są dostępne tylko na terenie Polski.

Chcę zamknąć swoje Konto Gracza. Jak mam to zrobić?

Funkcję zamykania konta Gracza znajdziesz (po uprzednim zalogowaniu) w zakładce Moje Dane -> Usuń konto. Po potwierdzeniu woli zamknięcia Konta Gracza nie będziesz mógł już się na nie zalogować. Sprawdź, czy dane dotyczące Twojego rachunku bankowego są aktualne, gdyż po przyjęciu dyspozycji zamknięcia Konta Gracza przekażemy tam wszystkie pozostałe Twoje środki na grę. W ciągu 31 dni na Twój rachunek bankowy mogą spływać jeszcze środki z wygranych z zakładów zawartych przed zleceniem zamknięcia Konta Gracza.

Kto przechowuje moje dane osobowe i finansowe?

Administratorem Twoich danych jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Twoje dane przechowywane są zgodnie z normą PN-ISO/IEC 27001:2007 oraz posiadanym przez nas certyfikatem WLA-SCS:2016.

Dlaczego nie usuwacie moich danych Konta Gracza bezpośrednio po jego zamknięciu?

Nie usuwamy Twoich danych ze względu na zapisy Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Dane są usuwane po pięciu latach.

Jestem obcokrajowcem. Czy mogę się zarejestrować?

Tak. Możesz zarejestrować się wypełniając FORMULARZ – konto będziesz musiał zweryfikować przy pomocy paszportu. W polu „Obywatelstwo” w formularzu rejestracyjnym wskaż swój kraj, a następnie postępuj zgodnie z kolejnymi krokami formularza. Możliwość rejestracji i weryfikacji konta dostępna jest dla obcokrajowców posiadających obywatelstwo państw członkowskich Unii Europejskiej.

KLAUZULA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ TOTALIZATOR SPORTOWY SP. Z O.O.

Dane osobowe użytkowników Serwisu www.lotto.pl przetwarzane są zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) oraz ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1781).

 1. Administrator danych

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 25, 03-728, Warszawa (dalej „Administrator”). Z Administratorem można skontaktować się przesyłając e – mail na adres: [email protected] a także za pośrednictwem poczty tradycyjnej, pod wskazanym powyżej adresem siedziby Administratora.

 2. Cele i podstawy przetwarzania

  Dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:

  1. świadczenia usług drogą elektroniczną w zakresie udostępniana treści gromadzonych w serwisie - podstawą prawną przetwarzania są czynności niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);

  2. analitycznych i statystycznych - podstawą prawną przetwarzania danych jest niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora. Uzasadnionym interesem Administratora jest w tym przypadku stały rozwój serwisu lotto.pl (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);

  3. ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami - podstawą prawną przetwarzania danych jest niezbędność przetwarzania do realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora. Uzasadnionym interesem Administratora jest w tym przypadku możliwość ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

 3. Prawa osób, których dane dotyczą W związku z przetwarzaniem danych osobowych osobie, której dane dotyczą przysługują następujące prawa do: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych. Prawa te przysługują w przypadkach i w zakresie przewidzianym przez obowiązujące przepisy prawa. W związku z przetwarzaniem danych przysługuje również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności

regulamin serwisu